Donanım

HP akıllı saat için ünlü moda tasarımcısıyla çalışıyor

Hazırlanan akıllı saat tasarım itibariyle Moto 360'a benziyor.


Mobil dünyasında giriş ve orta düzey tablet modellerle yer alan HP son dönemde pek çok üreticinin gündeminde olan akıllı saat kategorisine giriş yapmaya hazırlanıyor. Akıllı saat için moda tasarımcısı Michael Bastian ve perakendeci Gilt ile ortak hareket eden teknoloji devinin henüz isimlendirmediği akıllı saati sonbaharda kullanıcılarla buluşturacak.

1406967801_11.jpg

Moto 360’da olduğu gibi yuvarlak bir tasarım sergileyen akıllı saat 44mm çapıyla Moto 360’tan biraz daha küçük olacak. HP’nin akıllı saati Moto 360’ın aksine daha spor bir tasarım sergiliyor. Saatte farklı renklerde naylon, paslanmaz çelik, deri ve lastik kordon seçenekleri yer alacak.  Akıllı saatte ayrıca e-posta pek çok bildirim ve müzik kontrolleri sağlanabilecek.

Android ve iOS işletim sistemli cihazlarla uyumlu çalışacak akıllı saat için HP özel bir yazılım geliştirecek. HP cihazın fiyatı hakkında herhangi bir açıklama henüz yapmadı. 

kaynak: androidbeat

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.