Donanım

HTC markasını taşıyan ilk akıllı saat Şubat 2016'da çıkış yapacak

HTC'nin uzun zamandır beklenen akıllı saati güvenilir kaynaklardan gelen haberlere göre 2016'nın ilk çeyreğinde çıkış yapacak.


2013’ten bu yana HTC’nin bir akıllı saat geliştirdiği dillendirilse de, Tayvanlı şirketten bu yönde bir tanıtım gelmedi. Son dönemde ise şirketin akıllı saat fikrinden vazgeçtiği konuşuluyor.

Önümüzdeki üç yıl içerisinde 20 milyar dolarlık bir hacme ulaşacak giyilebilir teknolojiler kategorisine HTC’nin daha ne kadar uzak kalacağı merak konusuyken, güvenilir kaynaklar HTC markasını taşıyan ilk akıllı saatin önümüzdeki aylarda tanıtılacağını iddia etti. 

Popüler güvenilir kaynak Evleaks’a göre HTC’nin ilk akıllı saatini Şubat 2016’da piyasaya sunacak. Akıllı saatin yine o dönem gerçekleşecek Dünya Mobil Kongresi’nde sergilenmesi bekleniyor.

HTC’nin daha önce Halfbeak kod isimli bir akıllı saat hazırlığı içerisinde olduğuna dair bilgiler kamuoyuna yansımıştı. Söz konusu akıllı saat Android Wear işletim sistemiyle çalışacak ve 360x360p çözünürlüğünde yuvarlak ekrana sahip olacak. 

İlginizi çekebilir; 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.