Donanım

HTC RE kamera kullanıcıları YouTube üzerinden canlı yayın yapabilecek

Şirketin Desire Eye ile birlikte duyurduğu aksiyon kamerası RE'ye YouTube'dan canlı yayın yapma desteği geldi.

HTC RE kamera kullanıcıları YouTube üzerinden canlı yayın yapabilecek

HTC geçtiğimiz aylarda anons ettiği mini aksiyon kamerası RE’ye önemli bir yenilik getirdi. Tayvanlı üreticinin yayımladığı son güncelleme RE kameraya YouTube üzerinden canlı yayın yapma işlevi getirdi. HTC RE kameraya sahip kullanıcılar dünyanın birçok noktasında çektikleri videoları canlı yayın olarak diledikleri kişilere izlettirebilecek.

HTC canlı yayının nasıl yapılacağını da kullanıcılara gösteriyor. Bunun için yapılması gereken HTC RE’ye özel olan Android ve iOS uygulamalarını indirmek. Android kullanıcıları buradan indirecekleri uygulama ile canlı yayın desteğini hemen başlatabilir. iOS kullanıcıları ise canlı yayın desteği için şubat ya da mart ayını beklemek zorunda kalacak. iOS için gerekli uygulamayı da yine buradan temin edebilirsiniz.

1420786711_htc-re-camera.jpg

HTC RE sahipleri herhangi bir tatilde bir doğa güzelliğini ya da tarihi kalıntıyı keşfederken anı sevdikleriyle de paylaşabilecek. Canlı yayının yapılacağı ya da başlayacağı saat ve bağlantı linki izlemesini istediğiniz kişilere öncesinden gönderiliyor. Kullanıcılar canlı yayını izleyemedikleri takdirde bile daha sonra bunu telefi edebilirler. Zira canlı yayın bağlantısı sona erdikten sonra bağlantı aktif kalmaya devam edecek. Üstelik canlı yayını izlemesini istediğimiz dostlarımızın YouTube hesaplarının olması zorunluluğu bulunmuyor.

Tek başına bir kamera ünitesinin yer aldığı HTC RE’de iki adet fiziksel buton bulunuyor. RE kamerada 146 derecelik geniş açıya sahip Sony üretimi 1/2.3" büyüklüğünde 16MP çözünürlüklü CMOS sensör bulunuyor. Cihazın üzerinde yer alan butona basıldığında fotoğraf çekimi gerçekleştiriliyor. Uzun basıldığında ise HD/Full HD ve yavaş çekimde videolar çekmek mümkün.

RE kamerada ayrıca 8GB dahili depolama, hafıza kart girişi, tripod desteği, HD mikrofon, hoparlör, IP57 sertifikasıyla 1 metreye derinliğe kadar 30 dakika su altında kalma, microUSB girişi, Android ve iOS işletim sistemli cihazlarla Bluetooth aracılığıyla eşleşme, 820mAh kapasiteli pil (tek şarjda 1.200 kare çekme, 90 dakika video kaydı) yer alıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.