Donanım

HTC Vive Pro tanıtıldı!

HTC Vive'a göre daha fazla çözünürlük sunan Vive Pro tanıtıldı!


HTC, sanal gerçeklik üzerindeki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. HTC Vive ile büyük ses getiren Tayvanlı firma, CES 2018'de HTC Vive Pro adını verdiği VR kaskını duyurdu. HTC Vive'a göre daha fazla çözünrülük sunan HTC Vive Pro, VR'ın gelişiminde büyük rol oynayacak.

HTC Vive Pro, iki adet OLED ekran ile geliyor. Bu ekranların toplam çözünürlüğü ise  2880x1600 piksel olarak belirlenmiş durumda. Yani göz başına  1400x1600 piksel ve 615 ppi gibi inanılmaz bir çözünürlük düşüyor.

HTC Vive'a göre yaklaşık %75'lik bir çözünürlük artışı sunan HTC Vive Pro, VR oyunlarda artık daha fazla çözünürlük sunacak. HTC Vive'ın 2160x1200 piksel çözünürlüğünde görüntü sunduğunu belirtelim.

Grafiklerin daha kaliteli olmasını sağlayacak olan HTC Vive Pro'da çift mikrofon ve ön bölümde iki adet kamera yer alıyor. Steam VR tracking 2.0 teknolojisine sahip olan HTC Vive Pro'nun fiyatı ve çıkış tarihi henüz açıklanmadı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.