Donanım

Huawei CEO'su akıllı saatlerin ne için kullanıldığını bilmiyor

Huawei, iki akıllı saat tanıtmasına rağmen, CEO'su hala ne için olduğunu bilmiyor.

Huawei CEO'su akıllı saatlerin ne için kullanıldığını  bilmiyor

Huawei şimdiye kadar, 2015 yılında Huawei Watch ve daha yakın bir zamanda Huawei Watch 2 olmak üzere iki adet Android Wear akıllı saat başlattı. Bununla birlikte şirketin mevcut lideri, akıllı saat sektörünün başarılı olacağından emin değil gibi görünüyor.

1491986500_huawei-watch-2-review-aa-9-of-18-840x472.jpg

Güney Çin Morning Post'a göre, Huawei CEO’su Eric Xu Zhijun,”Akıllı telefonlar varken akıllı saatlerin ne için kullanıldığı konusunda her zaman şaşkınım” dedi. CEO bu sözleri, Huawei'nin 2017 Global Analist Zirvesi kapsamında söyledi.

Xu, giyilebilir akıllı cihazların geleceğini sorguladı ve kendisi takmayı hayal bile etmediğini ilan etti.

Dünyanın dört bir yanından gelen analistler ve muhabirlerle yapılan Q&A oturumunda,"Bu nedenle, Huawei'deki akıllı gözlem ekibi fikirlerini bana büyük bir heyecanla sunduğunda, onlara pazardaki somut ihtiyaçlar olup olmadığını değerlendirmeye çağırıyorum" dedi.

Huawei, iki akıllı saat tanıtmasına rağmen, akıllı saatlerin şu anda böyle bir ihtiyacının var olduğundan pek emin değilmiş gibi görünüyor. Şirket şimdiye kadar, Huawei Watch akıllı saatlerin satışıyla ilgili ayrıntıları açıklamadı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.