Huawei dünyanın en büyük ekranlı televizyonlarından birini tanıttı

Çinli teknoloji şirketi Huawei, son zamanlarda yeniden ürün çeşitliliğini arttıracak hamleler yapmaya başladı. İşte Huawei’nin devasa ekrana sahip yeni akıllı televizyon modeli.

Huawei dünyanın en büyük ekranlı televizyonlarından birini tanıttı

Google ambargosu sonrası uzun süre kendini toparlayamayan Huawei, HarmonyOS işletim sisteminin git gide daha stabil hale gelmesiyle birlikte, yeniden toparlanma sinyalleri vermeye başladı. Şirket tarafından geçtiğimiz gün tanıtılan ve HarmonyOS 3.0 işletim sistemiyle çalıştığı açıklanan akıllı yazıcı ve geçtiğimiz hafta perdesi kaldırılan monitörlerden sonra şimdi de yeni akıllı televizyon modeli kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Huawei S86 Pro ismiyle satışa sunulan yeni akıllı televizyon modeli, isminden de anlaşılacağı üzere 86 inçlik bir ekrana sahip. 120Hz ekran yenileme hızıyla gelen televizyon aynı zamanda DCI-P3 renk gamı desteği sunuyor.

Görüntü anlamında kullanıcıları fazlasıyla tatmin edecek olan yeni akıllı televizyon, 4 adet 10W sürücü ve 4 adet de Sound X hoparlör desteği sayesinde ses sistemi açısından da gayet yeterli bir performans vadediyor. Dokunmatik kumandasıyla ileri teknolojileri bünyesinde barındıran Huawei S86 Pro aynı zamanda uygulama kontrolü özelliğine de sahip.

Tabi bu akıllı televizyonu özel kılan en önemli detay HarmonyOS 3.0 işletim sistemi. Bu yeni sürüm sayesinde onlarca farklı uygulama desteğine kavuşacak olan Huawei S86 Pro, ilk etapta Çin’de satışa sunulacak ve fiyatı ise 2.075 dolar olacak. Akıllı televizyonun küresel pazarda ne zaman boy göstereceği ise şimdilik bilinmiyor.