HUAWEI, FreeBuds Pro 2'yi resmen tanıttı! Dünyanın ilk HWA sertifikalı stereo kulaklıkları!

Çinli teknoloji devi Huawei dünyanın ilk HWA sertifikalı stereo kulaklıkarını duyurdu. Fark yaratacak olan kulaklıklarla ilgili detaylar haberimizde.

HUAWEI, FreeBuds Pro 2'yi resmen tanıttı! Dünyanın ilk HWA sertifikalı stereo kulaklıkları!

Bugün erken saatlerde HUAWEI, resmi Weibo hesapları aracılığıyla FreeBuds Pro 2 cihazını duyurdu. FreeBuds Pro 2, özellikle dünyanın ilk HWA veya Hi-Res Kablosuz Ses sertifikalı TWS kulaklığı. Bu yıl 27 Temmuz'da Çin pazarında piyasaya sürülecek. Çin Elektronik Ses Endüstrisi Birliği ve Çin Elektronik Teknolojisi tarafından ortaklaşa geliştirilen "Yüksek Çözünürlüklü Kablosuz Ses Teknolojisi bu kulaklıklarda karşımıza çıkıyor.

HUAWEI, FreeBuds Pro 2'yi resmen tanıttı! Dünyanın ilk HWA sertifikalı stereo kulaklıkları!

HUAWEI, FreeBuds Pro 2'yi resmen tanıttı! Dünyanın ilk HWA sertifikalı stereo kulaklıkları! - Resim : 1

Raporlara göre her Huawei FreeBuds Pro 2 kulaklığı, öncekinden daha az olan 5.9 gram ağırlığında. Huawei FreeBuds Pro 2, üç mikrofona ve 14 Hz ila 40 kHz frekans yanıt aralığına sahip 11 mm'lik bir üniteye sahip. Ayrıca Bluetooth 5.2 ve LDAC, AAC ve SBC kod çözmeyi de destekliyor. Bu kulaklığın gürültü azaltma için üç modu vardır: normal, konfor ve süper ve ayrıca bir dış mekan farkındalık modu. Ayrıca 47dB'ye kadar gürültü azaltma derinliği sunar.

Diğer kulaklıklar gibi, Freebuds Pro 2 de ortam seslerini algılayabilir ve görüşme sırasında bunları iptal edebilir. Huawei'nin burada geliştirdiği şey, zamanla öğrenen ve ayarlanan yeni bir derin sinir ağı tekniği. Devialet ile yapılan işbirliğinin bir sonucu olarak kulaklıkların sesi harika olacak diyebiliriz. Huawei, piyasaya sürüldüğü sırada pilin kapasitesini açıklamamıştı ancak kılıfla birlikte kullanıldığında 30 saate kadar pil ömrü garantisi veriyordu. Tek bir şarjın aktif gürültü iptali ile 4 saat ve olmadan 6,5 saat çalma süresi olacağı iddia ediliyor. Ek olarak, kulakiçi kulaklıklar su ve toza dayanıklılık için IP54 uyumludur, bu önceki modellerde olmayan bir şey.

Küresel olarak, Huawei FreeBuds Pro 2, yaklaşık 200 ABD Doları (yaklaşık 1400 CNY) fiyat etiketiyle satılıyor ve Silver Frost, Ceramic White ve yeni Silver Blue renkleriyle geliyor.