Donanım

Huawei giyilebilir ürünlerde büyük başarı yakaladı

Piyasaya sunduğu akıllı telefonlar kadar giyilebilir ürünlerde de büyük başarı yakalayan Huawei, açıklanan son rapor ile de bu durumu kanıtlıyor.

Huawei giyilebilir ürünlerde büyük başarı yakaladı

Son zamanlarda yaşadığı sıkıntılara rağmen Huawei aslında piyasaya sunduğu teknolojik ürünler konusunda başarılı olduğunu kanıtlıyor.

Huawei giyilebilir ürünlerde büyük başarı yakaladı

Son zamanlarda ABD hükümetinin kendisine yaptırımlar uygulamasıyla ilgili olarak teknoloji dünyasının gündeminden düşmeyen Çinli teknoloji devi Huawei’nin, giyilebilir ürünler konusunda da piyasada başarılı olduğunu açıklanan son raporlar ortaya koyuyor. ABD hükümetinin açıklamaları ve ardından bir çok Amerikalı teknoloji şirketinin Huawei ile iş birliklerini bitirdiklerinin açıklanmasının ardından sıkıntılı bir süreç yaşayan şirket bu durumu bir ölçüde atlatmış gibi görünüyor. Akıllı telefon pazarında satışlarında herhangi bir düşüş yaşamadığı görülen Huawei’nin giyilebilir teknoloji ürünlerinde de herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadığı görülüyor.

Huawei giyilebilir ürünlerde büyük başarı yakaladı - Resim : 1

IDC’nin son raporuna göre Çinli şirket giyilebilir teknolojik ürün pazarında oldukça iyi durumda. Yayınlanan rapora göre 2019’un ilk çeyreğinde giyilebilir teknolojik ürün pazarının lideri Apple olarak görünüyor. Huawei ise Xiaomi’den hemen sonra üçüncü sırada kendisine yer bulurken, dördüncü ve beşinci sıralarda ise Samsung ve Fitbit yer alıyor.Bu noktada Huawei’nin pazardaki büyüme oranı firmayı ön plana çıkarıyor. Geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde 1.3 milyon olan giyilebilir ürün sevkiyatını şirket büyük bir artış ile 2019’un ilk çeyreğinde 5 milyona çıkarmayı başardı.

Giyilebilir ürünlerde Huawei’nin yeni işletim sistemi bulunabilir

Huawei’ye uygulanacak yaptırımların açıklanmasının ardından Çinli şirketin kendi işletim sistemini cihazlarında yer vereceği açıklanmıştı. Giyilebilir ürünlerinde de bu işletim sistemini kullanabileceği belirtilen firmanın daha önceden işbirliği halinde olduğu bütün firmalardan bağımsız olmak istediği düşünülüyor.

Yorumlar
Fatih
Samsung senelerdir Tizen üzerinde çalışıyor. Tv ve saatlerinde hatta hindistan da tizen yüklü modelleri satılıyor. Abd bunu ilkkez yapmıyor malesef
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.