Güncel

İşte Google krizinin Huawei'ye maliyeti!

Son dönemde teknoloji dünyası Google ve Huawei arasında yaşananları konuşuyor. Peki bu krizin Huawei'ye maliyeti ne oldu?

İşte Google krizinin Huawei'ye maliyeti!

Donald Trump'ın geçtiğimiz haftalarda ABD merkezli şirketlerinin ulusal güvenlik tehdidi teşkil eden ülkelerden telekomünikasyon ürünleri almasını engelleyen kararname ardından Google, Çin merkezli Huawei ile işbirliğini sınırlandırdı.

İşte Google krizinin Huawei'ye maliyeti!

Daha sonra ise ABD Ticaret Bakanlığı, kara listedeki Huawei'ye uygulanan ticari kısıtlamaların bazılarını 90 günlüğüne askıya aldığını açıkladı. Söz konusu karar Huawei'nin mevcut akıllı telefonlarının ve tabletlerinin güncellenmesi için gerekli Amerikan yapımı ürünlerin alınmasına 90 gün için izin veriyor.

Ancak Huawei, yeni ürün üretmek için lisans onayı olmadan ABD yapımı ürünleri alamayacak. Kuşkusuz karar Huawei'yi ciddi oranda etkileyecek. Peki Huawei'in bu krizden kaybı ne olacak? TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo'ya göre, küresel pazarda en çok telefon satan firma olan Huawei'in satışlarının ayda 10 milyon düşmesi hayli muhtemel.

Bu senaryonun gerçekleşmesi ise kuşkusuz en çok Apple ve Samsung'un işine yarayacak. Zira Huawei geçtiğimiz yıllarda Apple'ı geride bırakarak ikincilik koltuğuna oturmuş ve gözünü Samsung'un tahtına dikmişti. Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın.

Yorumlar
Sinan
Huawei tek başına Amerikayi yer aha yazın buraya ayrıca henüz teknoloji savaşı başlamadı apple tüm tedarik ve fabrikası çinde unuttunuz heralde dünyada chip ve bu materyalde parçalarda kullanılan çoğu hammadde çinde başka ülkede yok çin apple yaptırımı yapınca ne olacak acaba? Ayrıca amerikanın en büyük 4 bankası çin bankası 🤣🤣 ve ayrıca çin merkez bankasında bulunan dolar rezervi amerikanın ekonomisinin 8 katı yani amerikanın kendisinde bile çindeki dolar kadar dolar yok yani çin her türlü abd yer atar
Cevapla
Serdar
Avrupadan yazıyorum Geçen hafta ikinci el satın alan siteye 420 euroya satacağım p30 bugün 280 euro fiyata düştü,Fena Bir Durum Huaweiyi bekliyor
Cevapla
Temha
Zamanla Huawei bu süreci anlatacaktır dertleri başka 5 g altyapısı Huawei elinde adamlarda 16 bin patent var ellerinde 5 olarak ABD kıçını yirtsada Huawei eryada geç kucağına oturacaktır bekleyin ve görün asil şimdi başlıyor teknoloji savaşları .. teknoloji çıkarmak değil geliştirebilmek önemlidir bunu Huawei fazlasıyla yapıyor.. Apple nal taplatacak daha iyi günleri oppo Huawei Xiaomi vivo zte bunlar birleşip dünyaya bakın nasıl yön verecekler yazın bir kenara bekleyin ve görün...
Cevapla
M.YÜKSEL
Bu abd pisliğinin her türlü tahakkümünden kurtulmak lazım. İlerici-aydın-laik sosyetiklerimiz bu görgüsüz markası yarım elmadan vazgeçsinler.. Telefonunu ters kapatıp, ısırılmışelmayı gösterme GÖRGÜSÜZLÜĞÜNden vazgeçin lütfen. Alaçatıda çok görünen zavallılar bunlar.
Cevapla
Temha
Helal kardeşim sana ne güzel söyledin gorgusuzler
Tipitip
Alaçatı ayazdır bu zamanlar, çarpmasın...
Rifat
Mikroçiplerin topografya haritaları patentlenir (hangi alan transistör, hangi alan kondansatör...). Eğer bir ürünün patentini alırsanız, istediğime kullandırırım istemediğime kullandırmam deme hakkınız yok. Makul bir ücret karşılığında, her isteyene lisans vermek zorundasınız. Huawei, Amerikan patentlerinin sahiplerine baş vurup lisans almak istediğinde "Yok, olmaz" deme hakları yok. Olay mahkemeye gider ve yüklü bir tazminat alırlar.
Cevapla
huwei....<<<<>>>
doğru söz...thankyou rifat..
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.