Donanım

Huawei HarmonyOS şimdiden 134.000 uygulama ve 4 milyondan fazla geliştiriciye ulaştı

Huawei'nin sunduğu HarmonyOs şimdiden büyük başarıya ulaştı. Huawei bugün 4 milyondan fazla geliştiricinin HarmonyOS platformunda uygulamalar oluşturmak için bir sözleşme imzaladığını duyurdu.

Huawei HarmonyOS şimdiden 134.000 uygulama ve 4 milyondan fazla geliştiriciye ulaştı

Huawei, HarmonyOS'un Android için tasarlananlar kendi uygulamalarını çalıştıracağı geleceği sabırsızlıkla bekliyor.

Huawei, Harmony platformu için 4 milyondan fazla geliştiricinin kaydolduğunu ve HMS Core kullanan 134.000 uygulamaya eriştiğini duyurdu. HMS Core gelişmeye devam ediyor ve dünkü etkinlikte Huawei'nin bulut hizmetleri için genişletilmiş destekle birlikte 6.0 sürümünün piyasaya sürüldüğü görüldü. Bu sayıları artırmak için şirket, geliştiricileri HMS Core (HMS, Huawei Mobil Hizmetleri) temelinde yenilikçi yeni uygulamalar oluşturmaya davet eden Huawei HMS Küresel Uygulama İnovasyon Yarışması 2021'i başlattı. Adı oldukça ağız dolusu olduğundan, kısaca Apps UP olarak biliniyor.

Huawei HarmonyOs ile övünüyor

Çin, Avrupa, Latin Amerika, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika'dan geliştiriciler katılabilir. Parasal ödül havuzu 1 milyon dolar, ancak Huawei pazarlama desteği, bulut kaynakları, HMS Core'un ödeme sistemini kullanmaya yönelik teşvikler ve daha fazlasını içeren pratik ödüller de sunacak. Huawei, HarmonyOS'un dünyanın en büyük üçüncü mobil ekosistemi olduğunu şimdiden iddia ediyor. Mobil ekosistemleri nasıl saydığınıza bağlı olarak bu doğru olabilir veya olmayabilir; örneğin, KaiOS birkaç yıl önce 100 milyon cihazda erişmişti.

Ancak bu, HarmonyOS 2.0'ın gelecek yıla yayılacak olan eski modellere sunumunun yalnızca birinci aşaması. Bir de kutudan Harmony ile çıkan cihazlar var tabii. Huawei Watch 3 ve 3 Pro bugün itibarıyla Çin'de satışa çıkarken, MatePad Pro 12.6 (2021) dün satışa çıktı. Ayrıca Huawei, meraklı tüketicilerin Huawei'nin mağazalarından birinde yeni işletim sistemini denemelerine olanak tanıyan "HarmonyOS gerçek dünya deneyimi" programını bugün Çin'de başlattı.

Yorumlar
İsimsizDJb
Bitsin de para bulursak alam
Cevapla
Mmet
Güle güle kullanın.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.