Donanım

Huawei’den 5G teknolojisine sahip akıllı televizyon

Çinli teknoloji devi Huawei, telefonları ile yakaladığı popülerliği şimdi de akıllı televizyonlarında sunacağı 5G teknolojisi ile yakalamak için kolları sıvadı.

Huawei’den 5G teknolojisine sahip akıllı televizyon

Uzun bir zamandır Huawei’nin akılı televizyon modelleri üzerinde çalıştığı biliniyor. Firma kullanıcıların karşısına oldukça iddialı çıkacağa benziyor.

Huawei’den 5G teknolojisine sahip akıllı televizyon

Piyasaya sunduğu telefon modelleri ile gündemden düşmeyen Huawei, bu durumu akıllı televizyon modelleri ile sürdürmeyi planlıyor. Firmanın üzerinde çalıştığı akıllı televizyon modelleri ile ilgili olarak Nikkei Asian Review’da yer alan haberde firmanın 5G destekli akıllı televizyon modellerini piyasaya sunma hazırlığı içinde olduğu belirtiliyor. Huawei’ye yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre bu yıl içerisinde piyasaya çıkacağı belirtilen akıllı televizyon modellerinin 5G teknolojisini destekleyeceği belirtiliyor. Firma tarafından kullanıcılara sunulacak olan akıllı televizyon modellerinin 8K çözünürlükte olacağı da elde edinilen bilgiler arasında. Geçtiğimiz ay bu konu ile ilgili bazı açıklamalar yapan Huawei Mobile CEO’su Richard Yu, kullanıcılara sunulacak modelin piyasadaki standart akıllı televizyonlardan farklı olacağını ifade etmişti. Daha önce yapılan açıklamalarda 55 inç ve 65 inç olmak üzere iki farklı modelin kullanıcılara sunulacağı belirtilmişti. Yakın bir tarihte piyasaya çıkması beklenen ve 5G desteği sunacak bu modellerin, Balong 5000 modem birimini taşıması bekleniyor.

Huawei akıllı televizyonları ile fark yaratmak istiyor

Firmanın kullanıcılarına sunmayı planladığı akıllı televizyonlarında bulut temelli bir oyun platformu sunmayı planladığı elde edinilen bilgiler arasında. Bunun yanı sıra modellerde hem artırılmış gerçeklik teknolojisi hem de canlı yayın ve video konferans kullanımları için iki adet kamera bulunacağı söylenirken, 55 inç’lik modelin panelini BOE’den, 65 inç’lik modelin ise panelini Huaxing Optoelectronics firmasından alacağı belirtiliyor.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.