Donanım

Huawei'den AirPods benzeri kulaklık: FreeBuds

Çinli Huawei, Apple'ın kablosuz kulaklık çözümü AirPods'a fazlasıyla benzeyen FreeBuds kablosuz kulaklığını tanıttı.

Huawei FreeBuds ile AirPods'a rakip olacak

Akıllı telefon pazaranın önemli isimlerinden Huawei, 26 Mart'ta Paris'te düzenlenen etkinlikte P20, P20 Pro ve Porsche Design modelleri tanıttı. Etkinlikte firmanın kablosuz kulaklık modeli olan FreeBuds da duyuruldu. Yeni kulaklık modeli Apple'ın AirPods ürünününe birebir benziyor. Hatta çok zorlarsanız aynısı diyebileceğiniz tasarım çizgilerine de sahip. 

Huawei'den AirPods benzeri kulaklık: FreeBuds - Resim : 1

Kulakiçi bir kulaklık olan FreeBuds, tasarım olarak normal bir kulaklığa benziyor. Tasarım anlamında AirPods'a fazlasıyla benzeyen yeni kulaklık, tam dolu şarjla 10 saate kadar kullanım sunuyor. Beraberinde bir kutu ile satılan kulaklık bu kutu ile şarj olabiliyor. FreeBuds'ın şarj süresi anlamında tasarımından ilham aldığı AirPods'tan daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.  

Ses izolasyonu konusunda iddialı bir model olan FreeBuds'ın yurtdışı fiyatı 159 Euro olarak açıklandı. Önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenen kulaklığın Türkiye'ye gelip gelmeyeceği, gelse bile döviz kuru nedeniyle kaç paraya geleceği şimdilik belirsiz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.