Donanım

İkinci nesil Nexus Player geliyor

Google'ın yeni set üstü kutusu Apple TV'ye rakip olacak mı?

İkinci nesil Nexus Player geliyor

Google geçtiğimiz yıl ekim ayında Nexus akıllı telefonlarla birlikte duyurduğu Nexus Player’in devam modeli üzerinde çalışıyor. Amerika’da FCC kuruluşu tarafından onaylanan ikinci nesil Nexus Player, birinci nesil modele benzer ancak daha güçlü bir donanımla gelmesi bekleniyor. Google, Nexus Player ünitesinden ziyade kumanda da revizyona gidebilir. Nexus Player’e ayrıca oyun kontrolcüsü de eşlik edecek. 

1442048984_untitled1.png

Google-Asus ortaklığında geliştirilen birinci nesil Nexus Player Google’ın ilk set üstü kutusu olma özelliğini taşıyor. Android TV platformuyla çalışan Nexus Player zengin içeriği (film, dizi, TV şovları, oyun, müzik) ve fena olmayan donanımına rağmen yaygın şekilde satışa sunulmadı.

Yeni Apple TV’nin dikkat çeken özelliklerinden sonra Google’ın bu alanda rakibinin karşısına iddialı bir ürün çıkarması bekleniyor. Yeni nesil Nexus Player büyük olasılıkla Nexus akıllı telefonlara eşlik edecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.