Donanım

İlk Android 4.1 Jelly Bean telefon geliyor!

İlk Jelly Bean işletim sistemine sahip akıllı telefon satışa çıkıyor!


Temmuz ayının ortalarına bile daha gelemememize rağmen Google şimdiden Google I/O'da verdiği sözü tutarak, Nexus Android Jelly Bean'i satışa çıkarıyor. Kullanıcılar bu güncelleme ile bir kaç güne kadar tanışmış olacak.

Bu güncelleştirmeyi alan ilk cihaz Galaxy Nexus olacak. Aldıktan sonra Google I/O'da bahsedilen bir çok özellik bu cihaz ile birlikte gelecek ve bir çok telefon da Android 4.1 Jelly Bean güncelleştirmesini yayınlamaya başlayacak. Elbette bunu bütün telefonlar için söyleyemiyoruz örneğin Samsung Galaxy S3'e Jelly Bean yüklendiği taktirde bazı özelliklerin çalışmaz hale geldiği belirtiliyor. Ancak Samsung Galaxy S 3 amiral gemisi için bir çözüm bulacaktır.

1342014887_gsmarena001-2.jpg

Google I/O konferansında bahsedilen özelliklerin yayınlanması ve uygulanması bütün kullanıcıları merak içinde bırakıyor. Project Butter, Google Now, geliştirilmiş bir çok özellik, güncellenmiş ana menü,klavye, kamera uygulamaları ve daha bir çok işlevsel uygulama bu işletim sisteminde olacak.  CDMA Galacy Nexus, Nexus S ve Motorola XOOM güncellemesinin de Galaxy Nexus'tan kısa bir süre sonra geleceği belirtildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.