Donanım

Ultrabook'larda dokunmatik dönemi!

Dokunmatik Ultrabook'lar ne zaman geliyor?


Intel'in 2. Jenerasyon olan Ultrabook platformuna sahip modelleri geçtiğimiz günlerde raflarda yerini almaya başladı. Intel'in 22 nm mimariye sahip Ivy Bridge işlemcileri ile güçlenen 2. Jenerasyon Ultrabook'lar kullanıcıları ile buluştu.

Yeni Ultrabook'ların pil süresi arttı ve ekran çözünürlüğü de gelişti. Yeni jenerasyon Ultrabook'lara ise gelecek sene yeni özellikler ekleneceği söyleniyor. Ayrıca bu modeller 2013 yılının başlarında Haswell kod adı ile Intel'in yeni jenerasyon işlemcileriyle birlikte piyasaya sürülecek.

1341932842_ultrabook.jpg

3D ekranların kullanılacak olduğu Intel'in 3. Jenerasyon Ultrabook modellerinde dokunmatik ekranlar oldukça popüler. Ayrıca multimedya özellikleri açısından geliştirilecek olan ürünlerin pil sürelerinin de yüzde 20 oranında artarak 10 saatin üzerine çıkartılacağı söyleniyor. Gelişmiş ekran özelliklerinin yazı sıra ürünlerin tasarımları da oldukça değiştiriliyor. Yeni çıkacak Ultrabook'ların ilk örneklerinin Eylül ayından sonra kullanıcılara tanıtılacağı söyleniyor. 2013 yılının Ocak ayında gerçekleştirilecek olan CES fuarında ise asıl patlama gerçekleşecek. CES fuarının en popüler ürünleri yeni Ultrabook'lar olması bekleniyor.

Yorumlar
Misafir
Evet hayalimdeki ürünler. Sanırım şehrimde ilk alanlardan birisi ben olacağım böyle bir ultrabook'u
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.