Donanım

Intel, AMD'yi gözüne kestirdi!

Intel'in önümüzdeki yıl Nvidia ile bitecek olan anlaşma sonrasında AMD ile anlaşacağı söyleniyor. Bu iddialar doğru çıkarsa yeni nesil Intel işlemcilerde AMD grafik birimini görebiliriz.


Bugün Intel ve AMD arasında bir anlaşma imzalayacağı dedikoduları gündeme bomba gibi düştü. Intel'in 2011 yılında Nvidia ile imzalmış olduğu anlaşmanın süresinin 2017'nin Mart ayında bitecek olması, bu iddiaları iyice güçlendiriyor.

Henüz resmi olarak doğrulanmayan bilgilere göre Intel'in önümüzdeki yıl tanıtıcağı işlemcilerde AMD'nin GPU teknolojisi yer alabilir.

Yeni nesil Intel çipsetlerinde AMD grafik birimi olabilir!

Yeni nesil Intel çipsetlere entegre edilecek olan AMD Radeon grafik birimlerinin nasıl bir pefromans sergileyeceğini şimdiden kestirmek güç.

Fobes'ın kaynaklarına göre; Intel, Nvidia'nın teknolojisini yeniden lisanslamak istiyorsa 2011'de olduğu gibi yeniden 1.5 milyar dolar ödemek durumunda kalacak. Intel, yeniden lisanslama yerine Nvidia'nın en büyük rakibi AMD ile uygun fiyata anlaşarak kasasındaki parayı tutmak istiyor.

Şimdilik bu lisanslama için konuşmak için erken. Tahminlerimize göre bu işin kokusu Ocak ayı içerisinde çıkacak. Bakalım Intel artık AMD ile mi çalışacak.. Bekleyip göreceğiz.

1481104981_amd-gpu-tech.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.