Intel Arc ekran kartı serisinin fiyatları sızdı

Intel Arc Alchemist ekran kartı modelleri için birtakım gelişmeler yaşanmaya başladı. on sızıntı Intel Arc ekran kartı fiyatlarını ortaya çıkardı.

Intel Arc ekran kartı serisinin fiyatları sızdı

Intel Arc Alchemist ekran kartı modelleri için birtakım gelişmeler yaşanmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Intel’in yetkili isimleri belli başlı bazı yayıncıların yayınlarına katılarak yeni ekran kartları konusunda önemli bilgiler verdi.

En son A750 modeli için bazı oyun testlerinin yayınlandığından da söz etmiştik. Haliyle yeni Intel ekran kartlarına olan ilgi yoğun. Bir yanda bu şekilde resmi açıklamalar gelirken bir yandan da sızıntılar gelmeye devam ediyor. Son sızıntı Intel Arc ekran kartı fiyatlarını ortaya çıkardı.

Sızıntının doğru olduğunu kabul edilirse eğer, kartlar beklediğimizden ucuz olduğunu söyleyebiliriz.

Wccftech tarafından yapılan sızıntıya göre en pahalı modeller beklendiği gibi A770 ve A750 olacak. Bu ekran kartlarının fiyatları 300 dolar ile 399 dolar arasında değişecek.

A770 modelinde 16 GB ve 8 GB olmak üzere iki ayrı bellek seçeneği sunulurken, A750 modelinde ise sadece 8 GB bellek seçeneği olacak.

Sızıntıda yer alan bir diğer ekran kartı modeli ise A580. Biraz daha giriş seviyesine doğru olan bu modelin de yine 8 GB bellek ile beraber geleceği ve fiyatının da 200 dolar ile 299 dolar arasında olacağı belirtilmiş.

Yakın zamanda Çin pazarında tanıtılan A380 modelinin fiyatı 100 dolar ile 149 dolar arasında, A310 modelinin fiyatı ise 99 doların altında olacak.

Bu fiyatlandırmaya bakacak olursak Intel Arc ekran kartları, AMD ve Nvidia ile rekabet edecek bir düzeyde olacak. Tabii ki sızıntı ne kadar doğru onu da düşünmek lazım.