Donanım

Intel, Atom işlemciler için yeni bir adlandırmaya gidiyor

Intel'in dikkati, yeni bir adlandırma şemasıyla oluşturacağı yeni nesil Intel Atom x3, x5 ve x7 işlemcilerde.

Intel, Atom işlemciler için yeni bir adlandırmaya gidiyor

Intel,  ilk olrak 2009 yılında kullanılan Atom işlemci ağını mevcut olan 4 rakam düzeninden (belki hafler de dahil olmak üzere)  daha kullanıcı dostu bir adlandırma şeması haline getirmeye çalışıyor. Atom işlemciler bundan sonra, premium Core i işlemcilerinin de taşıdığı üç aşamalı bölünmeyi izleyecek fakat farklı bir harf kullanarak bunu sürdürecek. 

Intel Atom işlemciler iyisi, daha iyisi ve en iyisi sırasında x3, x5 ve x7 etiketlerini taşıyacak. Sadece bu değil, Intel' in PR blog sayfasından da anlaşıldığı gibi değişim sadece isim ile sınırlı olmayacak, ayrıca duyurulmaya hazır yeni bir silikon da mevcut.

Yeni Intel Atom x3, x5 ve x7 işlemcilerin rekabetçi bir pil ömrü sunmasının yanında tablet, phablet ve telefonlarda kullanılması amaçlanıyor. Intel Core M ve Core i serisi işlemcilerin laptoplar ve hibrid cihazlarda kullanımı sürdürülecek. 

Bugün ortaya çıkan haber aslında bir ürün duyurusu olmasa da, yeni işlemcilerin duyurulması için hazırda bekletildiğini gösteriyor. Durum zaten açıkça ifade ediliyor: ''Değişim gelecek nesil işlemcilerle başlayacak''. İnfografik (ya da bilgilendirme grafiği) açık bir şekilde yeni işlemcilerden söz ediyor. 

1425024402_gsmarena002.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.