Donanım

iOS 7 tabanlı oyun konsoluyla tanışın

iOS işletim sistemli bir oyun konsolu olduğunu hiç düşündünüz mü?

iOS 7 tabanlı oyun konsoluyla tanışın

iOS 7'nin App Store için getirdiği yeniliklerden en güzeliyle karşımıza yeni oyun konsolu çıkıyor. iPhone ve iPad'leri genel olarak oyun zevki için kullananlara müjdeli haber olarak karşımıza çıkacak.

iOS 7 ile çalışan bir oyun konsolu hayal edin. Bir kaç gün önce WWDC ile tanıtılan iOS 7 işletim sistemli oyun konsolu eğlencenin doruklarına çıkacak. iOS işletim sistemli cihazlarda en iyi özelliklerden birinin dokunmatik özellik olduğunu hepimiz biliyoruz. Oyun alanında bu avantajını ortaya çıkaracak. 

1371156951_appionicademobile610x426.jpg

Mobil oyun alanı gün geçtikçe ilerliyor. Mobil oyun alanında başlarda hayal gücümüz çok geniş değildi ancak gün geçtikçe ve mobil işlemciler de güç kazandıkça oyun alanı iyi bir mesafe kat etti diyebiliriz.

1371157182_screenshotgamecontrollers.jpg

Neden bu kadar büyük?

3. parti oyunlar tasarlayan oyun yapımcıları yıllardır iOS işletim sistemli cihazlar yapmaya çalışıyor. Sonuçta ortaya karışık bir karar çıkmış gibi görünüyor. Yıllardır tartışmalı konu iCade ile patlak verdi ancak cihazın boyutu resimde de gördüğünüz biraz büyük.

1371156969_basliksiz-1-kopyala.jpg
iCade tabletiniz için bir çeşit klavye görevi görüyor. iOS 7 ile detaylı bir şekilde tanıtılan AirPlay de bu alanda iCade'in yardımcısı olacak.iOS oyun konsolunun donanımsal yapısında Logitech ve PowerA rol alıyor. Dağıtımda da Apple'ın MFi ile anlaştığı konuşuluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.