Donanım

iPad 3 vs Nexus 7 dayanıklılık testleri - Karşılaştırma

Tabletler yarışıyor, bakın hangisi daha dayanıklı!


iPad'in pek çok iyi rakibi bulunuyor. Her ne kadar tablet piyasasının tahtında genel olarak iPad otursa da Google son sürüm yazılımı ve uygun fiyatıyla Nexus 7 de en çok ilgi gören tabletler arasında yerini alıyor. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

Bu yılın ilk çeyreğinde 12 milyon, ikinci çeyreğinde ise yaklaşık 18 milyon iPad satıldı. Nexus 7 ise 24 Haziran'da Google I/O konferansında duyuruldu ve geçtiğimiz hafta satışa çıkmasıyla stokların tükenmesi çok uzun sürmedi. Jelly Bean işletim sistemine sahip Nexus 7'nin en büyük avantajı ise 199$ fiyat etiketi.

1342750145_dsc9765.jpg

Öncelikle iki cihaz da sert zemine aynı anda atılıyor. Nexus 7'nin ekranında önemli bir zarar meydana gelmezken arka köşelerde bazı hasarlar oluşuyor. Yeni iPad'e bakacak olursak ekran oldukça zarar görmüş. Arka kısımda herhangi bir hasar görünmüyor.

1342750406_ipad-vs-nexus-7-which-wins-in-a-tablet-destruction-derby-ukhc7h.jpg

Nexus 7 resimlerini incelemek için galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

2. deneme yapılıyor ve iki cihazda yere atılıyor. Nexus 7'nin ekranı yine önemli bir zarar almıyor fakat yeni iPad'in ekranı zarar görüyor. 3. aşamada iki cihazda aynı anda suya bırakılıyor. Sonuç oldukça şaşırtıcı, bakalım iPad mi yoksa Nexus 7 mi testlere daha iyi dayanabildi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.