Donanım

iPhone 5, 11 Haziran'da çıkabilir

Geçtiğimiz yıla kadar tüm iPhone'lar Apple için teknoloji geliştirenlerin yıllık döngüsü olan en önemli etkinlik WWDC'de tanıtıyordu.

iPhone 5, 11 Haziran'da çıkabilir

Apple yaptığı duyuruda, dünya çapından geliştiricileri bir araya getiren WWDC 2012 etkinliğinin geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine Haziran ayında düzenleneceğini söyledi. iPad'in gelişiyle Apple'ın ilk iPhone'dan bu yana geleneksel olarak uyguladığı ürün takvimi değişmeye başladı.

1335373031_176-1.jpg
Geçtiğimiz yıla kadar tüm iPhone'lar Apple için teknoloji geliştirenlerin yıllık döngüsü olan en önemli etkinlik WWDC'de tanıtıyordu. WWDC'nin genelde alışılmış tarihi ise haziran ayının ilk günleri oluyordu. Apple ilk kez geçtiğimiz yıl geleneği bozdu ve iPhone 4S'i Ekim ayında kullanıcılarla buluşturdu.

Apple, bu yıl da WWDC etkinliğini geçen yol olduğu gibi yine Haziran ayında düzenleyeceğini duyurdu. WWDC 2012, 11-15 Haziran tarihleri arasında San Francisco'da düzenlenecek. Gelen haberler etkinlikte özellikle Mac ve iOS yeniliklerine önem verileceği yönünde. Başka bir söylentiye göre ise Apple'ın Mac OS X 10.8 sürümünü de ilk kez bu etkinlikte kullanıcılara sunacak olması. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi Apple'ın WWDC 2012'de de yeni bir donanım tanıtması söz konusu değil gibi.

1335373063_wwdc10masconecenter.jpg

Gelen haberler ve söylentiler Apple'ın WWDC 2012'de sadece yazılıma yöneleceğini ve yeni iPhone'un Ekim veya Kasım gibi piyasada olacağı yönünde.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.