Donanım

iPhone 5 metal kapak mı olacak?

iPhone 5 hakkında yeni söylentiler var.

iPhone 5 metal kapak mı olacak?

Apple, yeni iPad heyecanından sonra sessizliğe büründü ve dün gece Samsung Galaxy S III merakı da gittikten sonra gözler yine iPhone'ye çevrildi. iPhone 5 olacağı söylenen akıllı telefon için internete yeni haberler düştü.

1336163697_iphone5ilounge.jpg

Söylentiler bir süredir Apple'ın iPhone'un ekran boyutunu büyüteceği yönündeydi. Ancak  Apple şimdiye kadar 3,5 inçten hiç vazgeçmedi. Yeni iPhone için yine de ekranın büyüyeceği yönünde söylentiler var. iLounge sitesinin iddiasına göre Apple, yeni iPhone'da 4 inçlik bir ekran kullanmayı düşünüyor.

Daha önceki söylentiler telefonun boyutlarının aynı kalıp olup sadece ekranın büyüyeceği yönündeydi. iLounge, söylentilerin aksine iPhone 4 ve 4S'e kıyasla daha uzun bir model olacağını söylüyor. Yukarıda gördüğünüz resim de bu düşünce ile hazırlanmış. Telefonun kalınlığının ise iPhone 4S'ten 2mm daha ince olarak 7mm civarında olacağı tahmin ediliyor.

Söylentilere göre Apple'ın metal arka kapak konusu da gündeminde. Şu dönemde iPhone 'lerin arka kısmında Gorilla Glass cam kullanılıyor. Eğer söylentilerdeki gibi metal tasarım gerçekleşirse, yeni iPhone'un iPad benzeri bir tasarıma sahip olacağı söylenebilir. iMac'in tasarımını iLounge bu konuda örnek olarak göstermiş. Son olarak iLounge'ye göre, Apple'ın bağlantı girişini de küçülterek iPhone ve iPod'larda bu girişi kullanacak.

Apple'ın alışılmış 3.5 inç olan ekran büyüklüğünün 4 inçlik bir iPhone olması hem geliştiricilere hem de Apple'a zorluk olabilir. Tasarım olarak telefon değişebilir ama bu boyut olarak değil görünüm olarak olabilir. Apple'ın bu sorunların üstesinden gelip metal arka kapaklı bir iPhone yapmasını umuyoruz. iMac'ten esinlenen bir tasarımla iPhone çok şık olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.