Donanım

Ultrabook'lar ikinci yarıda daha popüler olacak

Ultrabook platformları dizüstü bilgisayar sektörüne hareket getiriyor. Ultrabook'lar günden güne değer kazanmaya başladı.

Ultrabook'lar ikinci yarıda daha popüler olacak

Ultrabook üreticisi Asus, geçtiğimiz günlerde dizüstü bilgisayarlarıyla ilgili açıklama yaptı. Asus açıklamasında ince ve hafif dizüstü bilgisayarların 2012 yılının ikinci yarısında daha da popüler olacağını belirtti.

1336140730_ultrabook.jpg
Intel'in yeni işlemcisi 3. Jenerasyon Core İşlemci ailesiyle birlikte piyasaya sürülecek olan Ultrabook'lar, daha yüksek performans sunacak. Yeni Ultrabook'ların Haziran ayından itibaren kullanıcılarla buluşacağını ve bu buluşmanın ardından Ultrabook platformlarının sayısının günden güne artacağını söyledi.
1336140709_asus-ultrabook-kopyala.jpgAsus, ayrıca Microsoft'un 2012 yılının ikinci yarısında Windows 8 işletim sistemini çıkaracağına dikkat çekti. Windows işletim sistemi ile beraber çıkmasının Ultrabook'lara ilgiyi arttıracağını vurguladı. Önümüzde ki günlerde çıkaracağı yeni Ultrabook modelleriyle Asus, 799 ila 1999 Dolar arasında ürünlerini kullanıcıların beğenisine sunmayı planlıyor.

1336140770_intel-ultrabooklarin-yaz-sonunda-ucuzlayacagi-ekranlarinin-dokunmatiklesecegi-iddiasinda..jpg

Yeni işlemcili Ultrabook'ların piyasaya sürülmesi ile birlikte piyasada olan Ultrabook'ların fiyatlarında da ufak düşmeler yaşanacak. Öncekilerdeki eski jenerasyon işlemcilerin fazlasıyla başarılı performansları düşünüldüğünde bu fiyat indirimi oldukça fazla olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.