iPhone 5 ve Mini iPad üretime giriyor!

Uzakdoğulu üreticilerden gelen bilgilere Apple, yeni iPhone için üretim planlarını yapmaya başladı.

iPhone 5 ve Mini iPad üretime giriyor!

Apple, Yeni iPad'in duyurduğu olay lansmanda "2012'de bizi takip edin" diyerek daha çok yeniliklerin olacağı hakkında ipucu vermişti. Apple'ın 2012 sonbaharında mobil ürünlerinde büyük bir çıkış yapacağı düşünülüyor.

1336659991_ipad.png

İddialara göre yeni MacBook modelleri Haziran ayında piyasaya sürülecek ve şu sıralar Apple, Mac ürünlerine yoğunlaşmış durumda. Başka bir iddiaya göre ise firma yeni işlemcilere ve daha ucuz bir modele sahip MacBook Air serisi ile birlikte daha büyük pil ve SSD ve Ivy Bridge işlemcilere sahip MacBook Pro serisini tanıtacak. Bu ürünlerden sonra yaz aylarını sessiz geçirmesi beklenen Apple, sonbahar ile birlikte bu kez mobil ürünlerini piyasaya sürecek.

1336660286_iphone-5-mock.jpg

Söylentilere gör Apple, yeni iPhone için üretim planlarını yapmaya başladı bile. Siparişleri Eylül ayından önce teslim edilmek üzere verdiği söylenen Apple'ın bu konuda Foxconn ile işbirliği yaptığı ve yeni iPhone'un Eylül ve Ekim arasında görücüye çıkabileceği iddialar arasında.

Apple'ın ayrıca 2012'de bir sürpriz yapabileceği ve anakart üretiminde miktarı azaltan Pegatron'un, Apple'dan gelecek siparişler için hazır olduğu belirtiliyor. Söylentilere göre Apple, yakında Pegatron'dan çok yüklü miktarda ürün siparişi isteyecek ve bu ürün ise 7 inç ekrana sahip yeni bir iPad olacak. Apple'ın bir süredir 7 inçlik iPad'i çıkaracağı hbaer gündemlerinde zaten vardı. Mini iPad hakkındaki son iddialar yakında bu modelin görücüye çıkabileceği yönünde.

Apple'ın yeni Mini iPad'inin 7.85 inç ekrana ve sahip olması bekleniyor. Ancak diğer 9.7 inçlik yeni iPad'in üretimi de devam edecek. Söylentiler doğru çıkarsa 2012 sonbaharında piyasada 2 farklı iPad olabilir.