Donanım

İstanbul trafiğine eşsiz çözüm! (internetsiz navigasyon)

İnternetsiz istanbul trafiğini rahatlıkla görebileceğiniz bu navigasyon sizleri trafik çilesinden kurtaracak!

İstanbul trafiğine eşsiz çözüm! (internetsiz navigasyon)

Trafik çilesi artık alıştığımız bir gerçek olmasına rağmen trafikten kaçınıp, az da olsa zaman kazanmak imkansız değil. İlk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından akıllı cep telefonları için üretilen İBB CepTrafik uygulaması sayesinde sürücüler trafik durumuna göre kendi kendilerine alternatif rotalar belirleyip, trafikten kaçınmaya çalışmaktaydı.

Şimdi ise Piranha Navigasyon tarafından üretilen ve NoTraffic olarak adlandırılan navigasyon sistemi sayesinde, sürücüler hem trafik durumunu anlık olarak görebilirken hem de rotalarını navigasyon cihazı üzerinden otomatik çizdirebiliyor.

1338147245_20120523231010.jpg

Piranha Navigasyon Genel Müdürü Tuğrul Verkaya "Bu sistemde trafik bilgisi sadece kırmızı/sarı renklerde yol üzerine yansıtılmakla kalmayıp ayrıca sürücüye alternatif boş güzergahlar da otomatik olarak önerilip, mümkün olan en kısa sürede sürücünün hedefine ulaştırıldığını" ifade ederken, "Trafik bir gerçek ancak her zaman kaçış yolları var. Bizim yaptığımız sürücüyü Navigasyon sistemi üzerinden tek tuşla otomatik olarak en hızlı yollara yönlendirip hedefine kısa sürede ulaştırmaktır." dedi.

Cep telefonu veya internet bağlantısı ihtiyacı duymadan, radyo sinyalleri üzerinde ücretsiz çalışan sistem ilk olarak Radyo D 104.00 frekansından İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa olmak üzere 5 ilden trafik yayını sunmaktadır. Cihaz bedeline ek bir abonelik ücretinin bulunmadığını özellikle ifade eden Tuğrul Verkaya "kullanıcılarımıza ömür boyu ücretsiz trafik servisi sunacağız" dedi.

Ayrıntılı bilgi için http://notraffic.piranha.com.tr adresine göz atabilirsiniz.
Basın Bülteni

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.