İşte Apple'ın 6 Eylül'de tanıtacağı tüm cihazlar!

Teknoloji devi Apple yepyeni cihazlarını Eylül ayında gerçekleştirdiği bir lansman ile piyasaya sürecek. İşte tüm detaylar.

İşte Apple'ın 6 Eylül'de tanıtacağı tüm cihazlar!

Popüler haber kaynağı 91mobiles tarafından hazırlanan rapora göre Evan Blass, Apple'ın en yeni iPhone'ları ve iPad'leri içeren yıllık Eylül Lansman Etkinliği'nde tanıtacağı cihazları duyurdu. Buna göre şirket toplam 7 yeni cihazı piyasaya sürecek. Evan, Apple'ın Asya-Pasifik bölgesindeki en üst düzey perakende kanal ortaklarından birindeki içeriden bilgi aldığını ifade ediyor. Güvenilir kaynağa göre Apple' Eylül Lansman Etkinliği'nde yedi iPhone ve iPad'i piyasaya sürecek.

İşte Apple'ın 6 Eylül'de tanıtacağı tüm cihazlar!

İşte Apple'ın 6 Eylül'de tanıtacağı tüm cihazlar! - Resim : 1

Şirketin aşağıdaki cihazları tanıtması bekleniyor:

iPhone 14 Mini
iPhone 14
iPhone 14 Pro
iPhone 14 Pro Maks
iPad 10.2 (10. nesil)
iPad Pro 12.9 (6. nesil)
iPad Pro 11 (4. nesil)

Cihazların 7 Eylül'de California'daki Apple Park'ta duyurulması bekleniyor. Önceki sızıntılar ve söylentiler, Apple'ın iPhone 13 Mini'nin nispeten düşük satışları nedeniyle iPhone 14 Mini'yi piyasaya sürmeyeceğini iddia etmişti. Bu kapsamda iPhone 14 Mini haberi sürpriz oldu diyebiliriz.

Lansmanın diğer ayrıntılarına gelince, daha önce yalnızca yeni iPhone 14 Pro ve Pro Max'in Apple'ın en yeni A16 Bionic mobil işlemcisine sahip olacağı, diğer iPhone 14 modellerinin ise yalnızca A15 Bionic'e sahip olacağı söylendi. 

İPad'lere gelince, 2022 için hem iPad Pro 12.9-inç hem de 11-inç modellerinin Apple'ın en yeni M2 Apple Silicon SoC'sine sahip olması ve şu anda piyasada mini-dolaplı tek tablet olan son teknoloji mini LED ekranların olması bekleniyor. Bu arada, 10. nesil giriş seviyesi iPad, iPad Air ve iPad Pro'ya Apple'ın iPad'ler için modern tasarım diliyle birleştiğinden, ana sayfa düğmesinin artık kullanılmadığı bir yeniden tasarım alıyor.