Donanım

İşte çevre dostu 3D yazıcı Ekocycle Cube

3D Systems ve Coca Cola, plastik pet şişeleri geri dönüştürerek elde ettiği filamentler ile üretim yapabilen 3 boyutlu yazıcısı Ekocycle Cube’u tanıttı. [Basın Bülteni]

İşte çevre dostu 3D yazıcı Ekocycle Cube

Dünya’da 3 boyutlu yazıcıların ilk kilometre taşlarından olan 3D Systems firması, yaratıcı Başkan yardımcısı görevinde bulunan Black Eyed Peas grubunun solisti Will.i.am’in başlatmış olduğu Coca Cola Ekocycle programına özel bir 3D yazıcı geliştirdiklerini duyurdu. Yazıcının en büyük özelliği çevre dostu olması ve plastik pet şişelerin geri dönüştürülerek elde ettiği filamentler ile üretim yapabiliyor olması.

1403100282_ecocycle.jpg

Kolay kullanımı ve kırmızı, siyah, beyaz, transparan renk seçenekleri ile satışa sunulacak olan Ekocycle Cube 70 mikron yüksek çözünürlüğe ve 6 inç kare yazdırma alanına sahip.  Ekocycle Cube ile birlikte verilen ve tasarımları bizzat Will.i.am tarafından hazırlanan 25 obje kullanıcılarına ürün ile birlikte ücretsiz olarak veriliyor. Telefon kılıfları, vazolar ve ayakkabıların yer aldığı tasarımlarda geri dönüştürülmüş plastikler aracılığı ile  kullanılan hammaddeler sayesinde harika objeler üretebileceksiniz. Ürünle ilgili siparişleri ve detaylı bilgiyi 3D Systems firması Türkiye Distrübütörü olan Protosis Teknoloji’nin internet sitesi www.protosis.com  adresinden ulaşabilirsiniz.

1403100298_ekocyclesized.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.