Donanım

İşte dünyanın ilk 4K AMOLED ekranı

Dünyanın ilk 6 inç 4K AMOLED ekranı resmen tanıtıldı.

İşte dünyanın ilk 4K AMOLED ekranı

Ekran çözünürlüğü tüm elektronik cihazlarda önemli bir etken ancak akıllı telefonlarda ayrı bir önem taşıyor. Çünkü oyundan internette sörf yapmaya kadar akıllı telefonlar bir çok alanda kullanılıyor ve kullanıcılar en net görüntülerle bu işlemleri yapmak istiyorlar.

4K çözünürlüğe sahip dünyanın ilk 6-inç AMOLED paneli, Çin tabanlı Everdisplay olarak da bilinen AMOLED paneli üreticisi Hehui Optoelektronik tarafından resmen duyuruldu. Ekran 734 ppi yoğunluğuna sahip.

1438869076_4k-amoled-display.jpg

Bugün ilk 6 inç 4K ekran panelini açıklayan Everdisplay, bu panelin prototipini sergiledi ve üretimine ne zaman geçeceğini açıklamadı. Ayrıca şirket yüksek çözünürlüklü panelleri, phablet akıllı telefonlar için değil yarının sanal gerçeklik sunan cihazlar için geliştirildiğini söyledi. VR görüntülerin genellikle akıllı telefon ekranlarının düzenli görüş mesafesi ile karşılaştırıldığında göze çok daha yakın duruyor ve daha net olması gerekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.