Donanım

İşte en küçük ve en ince tablet: Sony Xperia Z Ultra WiFi!

Sony, dünyanın en küçük ve en ince tabletini üretti.

İşte en küçük ve en ince tablet: Sony Xperia Z Ultra WiFi!

Biz daha önce 3G tablette ayrıca bir telefon fonksiyonu özelliği duymuştuk. Ancak telefon özelliği olmayan bir akıllı telefonla karşılaşmamıştık. Sony Xperia Z Ultra WiFi ile bunda da şahit olduk.

Bu çok garip gelebilir ancak bazı yönlerden de anlamlı geliyor. Orijinal Xperia Z Ultra muhteşem 6.4 inç 1080 piksel ekrana sahip ve en büyük phablet telefonlardan biri olarak kabul edilir. Xperia Z Ultra WiFi ise tam tersine 7 inçten daha küçük hatta dünyanın en küçük tablet özelliğine sahip. Sony Xperia Z Ultra WiFi, bu kategoride daha ekonomik ve pratik bir hareket olabilir. Şirket tanıdık bir marka ve modeli yeniden yapılandırıp kullanıcılara sunuyor.

1390374503_sony-xperia-z-ultra-wifi-540x200.jpg

Sony Xperia Z Ultra WiFi, telefon olmaması özelliği dışında hemen hemen kardeşi ile aynı özellikleri taşıyor. Ayrıca cihazın IP55 ve IP58 sertifikası ile su ve toz geçirmez özelliği dün FCC de görüntülenmişti. Şimdi bir kütüğü kulağınıza tutmak yerine özelliklerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Sony Xperia Z Ultra WiFi şuanda Japonya’da satışa sunuldu ve cihazın diğer pazarlarda satışa çıkıp çıkmayacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Şu anda, 52.000 ¥ yani 498 $ tavsiye edilen perakende satış fiyatı ile sadece Japonya'da bulunuyor. Ayrıca stylus kalem, güç kapağı ve manyetik şarj yuvası gibi ayrı satılan aksesuarları mevcut.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.