Donanım

İşte karşınızda Snapdragon 898: Çok güçlü!

2021 yılının sonunda karşımıza çıkması beklenen Snapdragon 898 işlemcisi için bazı detaylar ortaya çıktı!

İşte karşınızda Snapdragon 898: Çok güçlü!

Bildiğiniz gibi Qualcomm’ın hali hazırdaki en güçlü işlemcisi, Snapdragon 888. Bahsi geçen yonga seti Android tarafında yer alan amiral gemi modellerinin çoğuna güç veriyor. Ancak 2021 yılının sonlarında bundan çok daha güçlü yeni bir çip karşımıza çıkacak. İsminin kesin olmamakla beraber Snapdragon 898 olacağı ifade edilen bu işlemciye gelin beraber yakından bir bakalım.

İşte karşınızda Snapdragon 898: Çok güçlü!

Belirtilen detaylara göre Snapdragon 898, hali hazırda kullanılan Snapdragon 888 gibi 5 değil, 4 nm üretim sürecinden geçecek. Eskisine oranla yüzde 20 oranında daha güçlü olması beklenen yonga setinin enerji sarfiyatını ise düşüreceği ifade ediliyor. Böylece bahsi geçen işlemciyi kullanan telefonların hem çok daha güçlü olması hem de çok daha az enerji tüketmesi planlanıyor. Bunun gerçekleşmesi için yapılması gereken en kritik hamlenin ise işlemcinin 4 nm üretim sürecinden geçirilmesi diyebiliriz.

Qualcomm’ın yonga setini resmi olarak Kasım veya Aralık ayında tanıtması bekleniyor. Bunu kullanan ilk telefonların ise Galaxy S22 ailesi ve Xiaomi Mi 12 ailesinin olacağı tahmin ediliyor. 2022 yılının ilk yarısı bittiğinde ise Snapdragon 898+ yonga seti ile tanışabiliriz. Bu sürümde de performans artışları ve diğer çeşitli yenilikler bizleri bekliyor olacaktır. Bakalım bahse konu olan yeni işlemci beklentileri karşılayabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
apple fanboyu kovaliyan
aga yine apple filan yazmayin xiaomi mi 11 ultra iPhone 12 pro max i tokatliyor her konuda
Cevapla
Mmet
İnceleyip bakarsanız geçen yıl çıkan A14 ün gerisinde, fakat kağıt üzerinde çok güçlü
Cevapla
Andaval Apple
Ağlama lan. Kağıt üzerinde iyiymişte oymuş. Nerde yazıyor de bakayım. Hem kağıtta hem reelde geride ağlamayı kesin ve kazık yediğiniz Apple telefonlarınızla devam edin.
Dikta yönetim istemeyen z kuşağı mensubu
HiSilicon kirin 850 bile neredeyse A14 ü tokatlıyor. Sen gelmiş bununla kıyas çekiyorsun az biraz mantık lütfen. Fiyat farkına bakalım istersen birde?
iPhone savar
Hadi lan tipik Applecı sendorumu hep kağıt iyiler zaten kazık yiyince aklın oynamış yerinden
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.