Donanım

İşte Qualcomm Snapdragon 805'in kamera özellikleri (Video)

Snapdragon 805'in OptiZoom, Action Shot ve Chroma Flash gibi kamera özelliklerine video geldi.

İşte Qualcomm Snapdragon 805'in kamera özellikleri (Video)

Geçtiğimiz haftalarda yeni işlemcisini tanıtan Qualcomm’un geçtiğimiz günlerde Snapdragon 805 adını verdiği işlemcinin 4K çıkış performansına ve demolarına ait videolar yayınlanmıştı. Şimdi de yeni amiral gemisi cep işlemcisine ait OptiZoom dahil olmak üzere Action Shot ve Chroma Flaş Qualcomm bazı kamera özellikleri demosu yayınlandı.

OptiZoom ile kullanıcılar, telefonun kamerasını otomatik yakınlaştırdığı zaman nesne etrafında hareket ederken yakınlaştırma ve bir nesneyi kilitlemek mümkün olacak.

1388863297_qualcomm-snapdragon-booth-1-645x430.jpg

Action Shot özelliğine sahip Snapdragon 805 işlemci ile bir nesne üzerine kilitlenebilir ve çerçevesinde izleyebilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ekranda bir çizgi kurabilecek ve izlenen nesne o çizgiyi geçince, kamera otomatik olarak video kayıt edebilecek.

Son olarak Chroma Flash özelliği ile kullanıcılar, bir nesnenin resmini flaşlı ve flaşsız olarak eşzamanlı çekim yapabilecek. İşlemci daha sonra iki görüntüyü birleştirip bir görüntü veriyor. Keskinlik, netlik, parlaklık ve renk tonları ile flaşlı bir resim, doğal renkleriyle flaşsız bir resim sunuyor.

Sonraki sayfalarda bu videoları izleyebilirsiniz.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.