Donanım

Sony, yeni aynasızı Alpha 7 ile ilkleri yaşatmaya geliyor!

Sony yeni Alpha 7 Serisi ile fotoğraf endüstrisine ilkleri getiriyor

Sony, yeni aynasızı Alpha 7 ile ilkleri yaşatmaya geliyor!

Alpha 7’de, Full-Frame (tam kare) 24,3 efektif megapikselli Exmor™ CMOS sensör bulunurken; dünyanın en küçük, en hafif değiştirilebilir lensli 35mm Full-Frame fotoğraf makinesi unvanlı Alpha 7R optik alçak geçirgen filtresiz 36,4 efektif megapikselli sensörü ile fark yaratıyor. Her iki fotoğraf makinesi de dramatik ölçüde artırılan işlem hızı ve görüntü kalitesi sunan yeni BIONZ X™ işlemciye sahip.Yeni geliştirilen ultra hızlı akıllı AF, geleneksel kontrast algılamalı otomatik netlemeye kıyasla %35 daha hızlı. Her iki modelde de geniş görüş alanına sahip, geliştirilmiş XGA OLED Tru-Finder™ ekran bulunuyor. Toza/neme karşı dayanıklı gövdeye sahip Alpha 7 Serisi, kapsamlı özel kontrolleri ile pratik, güvenilir ve sezgisel kullanım olanağı sunuyor. Ses düzeyi kontrolü ve net HDMI çıkışı ile AVCHD Aşamalı Full HD (50p/25p) film kaydı yapabiliyor.

1388756633_a7wsel2470zright-1200.jpg

Profesyonel fotoğrafçılar ve fotoğrafçılık meraklılarının büyük bir heyecanla beklediği Sony Alpha 7 ve Alpha 7R fotoğraf makineleri dijital görüntülemede standartları yeni baştan belirliyor. Görüntüleme gücü ve taşınabilirliği harmanlayarak oyunun kurallarını tamamen değiştiren her iki aynasız model de avuç içine sığan bir değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi ile Full-Frame ( tam kare)  fotoğrafçılıkta yaratıcı seçenekleri yeniden tanımlıyor.

Profesyonel fotoğrafçılar için bir dizi yeni sanatsal olanaklar

Alpha 7 (24,3 efektif megapiksel) ve Alpha 7R (36,4 efektif megapiksel) profesyonel fotoğrafçılara sınırsız bir dizi yeni sanatsal imkân sağlıyor. Sony ve Carl Zeiss’ın sunduğu lens yelpazesini genişleten altı[3] yeni Full Frame (tam kare) lensli, ister detaylarla dolu fotoğraflar, isterse de net, sinematik Full HD videolar çekerken fotoğraf makinelerinin üstün görüntü kalitesini tamamlıyor.

1388756649_a7wsel2870hand-1200.jpg

Uzun görevler sırasında kolay kavramaya imkân veren harika tasarımları ile her iki fotoğraf makinesi de ileri düzey kullanıcıların ihtiyaçlarını ilk sıraya koyan tavizsiz fotoğrafçılık araçları olarak öne çıkıyor. Ön ve arkadaki kadranların yanı sıra kontrol tekerleği ve pozlama telafisi kadranı, yüksek kontrastlı, yüksek çözünürlüklü XGA OLED Tru-Finder veya eğilebilir 3.0-tip LCD ekran üzerinde görüntüleri çerçeveye alırken sezgisel ayarlamalar yapılmasına olanak tanıyor.

Her iki fotoğraf makinesindeki 35mm Full-Frame (tam kare) Exmor CMOS sensör ışık konsantrasyonu ve foto diyot genişleme teknolojisini içinde barındırırken α7R aynı zamanda bitişik pikseller arasındaki boşlukları ortadan kaldıran yeni yonga üstü “boşluksuz” lensli tasarımına da sahip. Bu ilerlemeler ışık toplama etkinliğini artırarak olağanüstü çözünürlük, hassasiyet ve düşük parazit elde ederken aynı zamanda son derece yüksek piksel sayısı sayesinde de piksel boyutlarındaki küçülmenin getirdiği sorunları da ortadan kaldırıyor.

Güçlü yeni BIONZ X işlemci ile birlikte, tam kare sensör aynı zamanda her iki fotoğraf makinesinin profesyonel kalitede Full HD videolar (50p/25p) çekmesini de mümkün kılıyor[4]. Loş ışıklı ortamlarda dahi muhteşem renklere ve ultra düşük parazite sahip, harika şekilde üretilmiş zengin video görüntülerinin keyfini süreceksiniz. Video kayıtları için geliştirilen Net Görüntülü Zum, piksel sayısından fedakârlık etmeksizin güçlü yakın çekimler sunuyor. Profesyonel tarzda video çekim özellikleri arasında, bir ses kayıt düzeyi kontrolü ve göstergesi ile videoların bir harici ekrandan izlenebilmesine veya başka bir cihaz üzerinde kaydedilebilmesine imkân veren bir ‘temiz’ HDMI çıkışı da bulunuyor.

 1388756677_a7lifestyle-1.jpg

Yeni Hızlı Akıllı Otomatik Netleme ile hızlı ve doğru netleme

Her iki fotoğraf makinesi de hızlı, doğru otomatik netleme sağlayan yeni Hızlı Akıllı Otomatik netlemeye sahip. Alpha 7 bunu Hızlı Akıllı Otomatik netlemeyi aşama algılamalı otomatik netleme ile bir araya getiren Hızlı Hibrit Otomatik Netleme ile destekliyor. Bu özellik, AF takibini güçlendirerek Alpha 7’nin sporcular ve vahşi yaşam gibi hızlı hareket eden sürelere net odağını korumasına imkân veriyor ve saniyede 5 kareye kadar sürekli çekimi destekliyor.

Her iki yeni fotoğraf makinesi de, dokuz ayarlanabilir düğme ve 46 atanabilir fonksiyon ile fotoğrafçılık konusundaki beklentileri en iyi şekilde karşılamak üzere tam olarak kişiselleştirilebilecek şekilde tasarlandı.

Alpha 7 ve Alpha  7R, hem Wi-Fi hem de Yakın Alan İletişimi (NFC) üzerinden Xperia™ veya NFC uyumlu Android akıllı telefonunuz veya tablet bilgisayarınız ile tek dokunuşta kablosuz bağlantıları zahmetsizce yapmanıza imkân veriyor. Alpha 7 ve Alpha 7R aynı zamanda Wi-Fi üzerinde iOS cihazlarınıza da bağlanabiliyor. PlayMemories Camera Apps, heyecan verici yeni efekt ve filtreler, yardımcı uygulamalar ve daha fazlasını içine alan, büyüyen ücretli ve ücretsiz uygulama yelpazesi ile fotoğraf deneyiminizi daha da geliştiriyor.

Yeni ‘Çoklu Pozlama’ ardışık pozlamaları otomatik olarak birleştirerek önceden ayarlanmış sanatsal tema seçeneklerinin yanı sıra manuel harmanlama modları ile de güzel ve dramatik efektler yaratılmasını kolaylaştırıyor.

Her iki fotoğraf makinesi modeline de önceden yüklenen  ‘Akıllı Uzaktan Kumanda’[5] pozlama ve deklanşör düğmesini akıllı telefonunuzdan kontrol ediyor. Fotoğraf sehpasına montajlı grup çekimleri ve oto portreler için harika olan uygulama, aynı zamanda fotoğrafları çevrimiçi paylaşım için hemen oracıkta otomatik olarak mobil cihazınıza iletiyor.

İleri düzey amatörler ile profesyonel fotoğrafçılar için tasarlandı: Alpha 7

İleri düzey amatörler ile profesyonel fotoğrafçıların taleplerini karşılamak üzere biçimlendirilen Alpha 7, tam kare fotoğrafçılık dünyasına heyecan verici bir giriş sunuyor. Fotoğraf makinesinin sert metal iskeleti, sadece 416 gramlık (yalnız gövde) ağırlığa katkıda bulunan magnezyum alaşımından yapılmış bir dış muhafaza ile tamamlanıyor.

Yaklaşık 24,3 efektif megapiksellik çözünürlüğe sahip 35mm Full-Frame (tam kare) Exmor CMOS sensör, yüksek çözme gücü ve büyük piksel boyutu sayesinde yüksek hassasiyeti ve istisnai düşük parazit performansını güvence altına alıyor.

Dünyanın en küçük, en hafif Full-Frame değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi: Alpha 7R

Alpha 7R, toza ve neme karşı dayanıklı olan sert magnezyum alaşımlı gövdesi sayesinde yalnız 407 gramlık (sadece gövde) ağırlığı ile dünyanın en küçük, en hafif tam kare sensörlü değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi olma özelliğini taşıyor.

Gerek yoğun profesyonel fotoğrafçılar gerekse de gelişmiş amatörler açısından eşit derecede cazip olan fotoğraf makinesi, aynı zamanda bugüne kadar herhangi bir α fotoğraf makinesinde bulunan en yüksek görüntü kalitesine de sahip. Yepyeni 36,4 efektif megapiksellik (yaklaşık) Full frame (tam kare) Exmor CMOS sensör de sınıfında herhangi bir fotoğraf makinesinde bugüne kadar eşi görülmemiş  düzeylerde detay da sunuyor. Alpha 7R’nin yüksek çözünürlüklü sensöründe optik alçak geçirgen filtre bulunmaması ise sensörün olağanüstü çözümleme gücünün sonuna kadar kullanılabilmesini sağlıyor. Bu, Sony’nin ISO 100-25600 geniş hassasiyet yelpazesi üzerinde detayı en üst düzeye çıkartan ve görüntü parazitini azaltan en son nesil görüntüleme motoru yeni BIONZ X işlemci ile tamamlanıyor.

Yeni Full-Frame değiştirilebilir E-mount lensler

Alpha 7 ve Alpha 7R’nin saf görüntüleme gücünü hayata geçirmek üzere beş yeni Full frame ( tam kare )E-mount lens seçeneği de sunuluyor. E-mount Full-Frame ailesinde, Sony ve Carl Zeiss’tan iki orta aralıklı zum, iki parlak Sonnar T* sabit odaklı lens ve bir üst düzey kalite G lens telefoto zum bulunuyor. Aynı zamanda, fotoğrafçılara aralarında çıkışı yeni açıklanan SAL70200G2 70-200mm F2.8 G SSM II telefoto zumun da bulunduğu, kıymetli tam kare A-mount lens koleksiyonlarını da yeniden kullanma ek özgürlüğünü veren bir yeni kuşak montaj adaptörü de bulunuyor.

Yeni aksesuar yelpazesi

Alpha 7 ve Alpha 7R ile birlikte yeni aksesuarlar da sunulacak. E-mount fotoğraf makinelerine yönelik LA-EA4 ve LA-E3 montaj adaptörleri neredeyse her A-mount lens ile uyumlu. LA-EA4’te bulunan dâhili AF motoru ve 15 noktalı AF sensörü hızlı ve sürekli otomatik netlemeyi güvence altına alırken LA-EA3 ise fotoğrafçıların A-mount lens ile Full frame (tam kare) fotoğraflar çekmesine imkân veriyor. VG-C1EM kontrol kolu sadece iki NP-FW50 pil ile çekim gücünü artırmakla kalmıyor aynı zamanda yatay çekim sırasında daha fazla kullanıcı konforu da sağlıyor.

BC-TRW Pil Şarj Cihazı, şarj durumu hakkında görsel LED onayı verirken FA-CS1M fotoğraf makinesi dışı yuva ise bir Çoklu Flaş Kablosuna bağlanarak bir kamera dışı kablo gibi kullanılabiliyor. PCK-LM16 Ekran Koruyucusu LCD ekranı toza ve çizilmelere karşı korurken parlak gün ışığı altında dahi net görüntü sağlıyor. LCS-ELCA üst düzey yumuşak deri taşıma çantası Alpha 7/ Alpha 7R’nin kullanılması sırasında yaşanan üst düzey kaliteli deneyimi daha da artırırken fotoğraf makinenizi taşıma sırasında oluşabilecek çizilme ve darbelere karşı da koruyor. Yeni LCS-BBL ve LCS-BBM yumuşak taşıma çantaları aynı zamanda objektiflerinizin güvenliğini de güvence altına alıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.