Donanım

İşte Samsung'un yeni oyun canavarları!

Samsung'un dizüstü oyun bilgisayarı çok daha akıllı ve çok daha zengin oyun deneyimi sunuyor.


Yeni dört çekirdekli Intel Core i7 işlemcilerden güç alan Samsung Gamer dizüstü bilgisayarlar ekran kartı olarak ise piyasadaki en güçlü kart olan 2 GB DDR5 belleğe sahip olan NVIDIA GTX675M kullanıyorlar.

Oyun canavarları 17.3 inç boyutunda ekrana sahip ve seride en son teknoloji 3D surround ses sistemini kullanıyor. Ayrıca bilgisayarda kullanılmış olan Samsung'un üstün LCD teknolojisi SuperBright Plus ekran, 400 nit parlaklıkta üstün görüntü kalitesi veriyor.

1343065685_gamingmode03.jpg

Farklı özellikler ile dikkat çeken bilgisayarlar mesela; Dört farklı mod kadranına sahip bilgisayarda, esas mod olan "Oyun" moduna ek olarak, günlük kullanım için "Dengeli", sessiz ortamlarda kullanım için "Kütüphane" ve pilden maksimum performans elde etmek için de "Yeşil" modları mevcut.

Bilgisayar oyun modunda iken işlemci performansı maksimum seviyeyi buluyor. Ayrıca Turbo soğutma sistemi %100 fan hızıyla çalışıyor ve touchpad otomatik olarak, oyun sırasında yanlışlıkla dokunulması durumuna karşı önlem amacıyla devre dışı bırakılıyor.

1343065811_ozellikleri.jpg

Ayrıca ergonomik, yüksek kaliteli masaüstü bilgisayar tipi oyun klavyesi, dizüstü bilgisayarda oyun sırasında kullanıcıya daha fazla kontrol sağlamasına neden oluyor.

Karanlık ortamlarda arkadan beyaz aydınlatmalı olan klavye "Oyun" modundayken de mavi aydınlatmalı oluyor. "Oyun" modunda ayrıca oyun için kullanılan tuşların üzerleri kırmızı ışıkla belirginleşiyor ve Windows tuşu da devre dışı bırakılıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.