Donanım

Amazon'dan 6 tablet birden geliyor!

Amazon tablet piyasasına iddialı giriş yapıyor!


Amazon'un 199$'lık tableti fiyat uygunluğuyla dikkatleri çekmişti. Ancak aynı fiyatlarla Google Nexus 7'nin çıkışıyla gölgede kaldı diyebiliriz. Geçtiğimiz haftalarda gelen haberlere göre Amazon'un telefon piyasasına gireceği konuşulmuştu.

Amazon yeni bombasını tablet alanında patlatacak diyebiliriz. Henüz net bilgiler ulaşmasa da Amazon'un 6 tablet birden duyurarak tablet dünyasına damga vurması bekleniyor. Ayrıca son günlerde 7-inçlik tabletinden sonra 10-inçlik bir tablet çıkararak iPad'e rakip olmayı amaçladığı belirtilmişti. Google Nexus 7 gibi bir performans canavarına rakip olabilmek için elini çabuk tutması gerek diyebiliriz.

1343057904_amazon-fire-touch-kindle-family-584.jpg

Amazon bu 6 tablette de iddialı olursa oldukça yankı yapabilir ve uygun fiyatlarıyla da tablet almayı düşünenleri kendine çekebilir. ABD'den Staples Demos Parnerosv'a göre Amazon 5-6 tablet tanıtacak ve bunlardan biri 10-inçlik tablet olacak. Bunlardan bazılarının da e-book olacağı belirtiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.