Donanım

İşte uzaktan kumandalı ampul!

Insteon LED ampul ile oturduğunuz yerden ışığınızı yakabilirsiniz.

İşte uzaktan kumandalı ampul!

Thomas Edison'un 1879 yılında ampulü icat etmesinden bu yana teknolojisi de fazla bir değişiklik olmadı. Bir zamanlar akkor olan ampuller zamanla yerini enerji tasarruflu ampullere onlar da LED'lere bıraktı. Uzun vadede sağladıkları tasarruf ve uzun ömürlü olmaları nedeniyle en gözde ampul olan LED'ler halen oldukça pahalı bir ürün.

Ampullerde ki değişiklik bu kadar yalnız değişmeyen bir şey var ki oda ışığı yakmak için kullanılan anahtarlar. İlk zamanlarda olduğu gibi halen ışığı yakmak yada kapatmak için oturduğumuz yada yattığımız yerden kalkıp bu anahtarlara gitmek durumundayız. Ama Insteon'un geliştirdiği ağ bağlantılı LED ampul bu duruma son verecek gibi görünüyor.

1340310123_insteonledampul02.jpg

Insteon LED ampul, tasarım olarak sıradan LED ampullere benziyor ancak tek farkı haricen satın alabileceğiniz özel uzaktan kumanda, hareket sensörü, kapı sensörü veya anahtarla açılıp kapatılabilmesi. Yakınındaki bir prize takacağınız SmartLink Hub ile de ampulü bilgisayar, akıllı telefon veya tabletiniz üzerinden kullanabilmeniz mümkün olabilecek. Bunun için iOS ve Android'e özel uygulamaları indirmeniz gerekiyor.

1340310155_insteonledampul01.jpg

Insteon LED ampul, enerji tasarrufunda da oldukça iddialı. Yalnızca 8W enerji harcayan ampul, 60′lık bir ampul kadar aydınlatabiliyor. Bu kadar özellikle birlikte fiyatı da diğer LED ampulle aynı sayılır. Ampulün kendisine 29,99 dolara, çok fonksiyonlu uzaktan kumanda için 44,99, SmartLink Hub içinse 99,99 dolar ödemeniz gerekecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.