Donanım

İşte yeni Intel işlemciler!

8. nesil Intel Core işlemciler, geleceğe kapı açıyor.


4K içeriğinden VR'a ve sonrasına kadar çevremizdeki bütün inanılmaz yenilikleri kucaklayan ve geliştiren, platform çapındaki gelişmeleri sunmak ve bunları herkes için daha erişilebilir hale getirmek isteyen Intel, yeni 8. Nesil Intel Core işlemcilerle bunu hayata geçiriyor.

1504688255_8-nesil-intel-islemciler-yuzde-30-performans-artisiyla-geliyor913970.jpg

Bu yeni mobil aile, 5 yıllık bir makineyle karşılaştırırsanız, önceki nesle göre %40'a varan bir artışı ve 2 kat daha fazla hızı içeren olağanüstü bir performans sunuyor. Bütün bunlar, yeni dörtlü çekirdek konfigürasyonu, güç tasarruflu mikro mimari, geliştirilmiş proses teknolojisi ve çok çeşitli silikon optimizasyonları sayesinde gerçekleşiyor. Bu geliştirmeler; daha zengin ve daha kapsamlı bir eğlencenin ve sadelik için optimize edilen bir deneyimin kapılarını açıyor.

i5/i7 işlemcileri içeren 8. Nesil Intel Core donanımlı cihazların ilk serisi bu aydan itibaren piyasada olacak. Aralarından seçim yapılabilek 145'ten fazla tasarım olacak. Ama bu daha başlangıç. 8. Nesil Intel Core işlemciler ilerleyen aylarda kullanıma sunulmaya devam edecek; ilk masaüstü işlemcilerin sonbaharda piyasada olmasının ardından kurumsal müşteriler için işlemciler ve farklı segmentler için üretilmiş çok çeşitli diğer seçenekler piyasaya sürülecek. 8. Nesil ailesi, ilk 10nm ürünlerden bazılarını da içerecek.

1504688264_96c9fe1fc86f3750440587bd2892a200ece2fc66.jpeg

8. Nesil Intel Core işlemci serisinin sunduğu en iyi şeylerden biri de ölçeklenebilirlik. Çok çeşitli seçenekler, bütün ekosistem için sonsuz fırsatların kapılarını açıyor. Bu da müşterilerin bütün şekiller ve boyutlar da dahil olmak üzere yüzlerce tasarım arasından seçim yapabileceği anlamına geliyor. Hepsinin ortak özelliği olağanüstü performans. İnsanların günümüzde yaptıkları her şeyi basitleştirmesine yardımcı olurken yarının deneyimlerine kapı açan bir performans sunulacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.