Donanım

Qualcomm Snapdragon 836 yonga seti olmayacak

Yeni raporlara göre Qualcomm, Sapdragon 835'in yeni sürümü Snapdragon 836 yonga setini tanıtmayacak.


Qualcomm'un 2017 yılının 4. çeyreğinde Snapdragon 835 yonga setinin biraz geliştirilmiş bir yinelemesini başlatacağını iddia eden tüm söylentileri hatırlıyor musunuz? Yeni bir rapora göre, yonga seti satıcısının bu yıl başka bir yüksek özellikli işlemci çıkarma planları bulunmuyor. Söylenilen Snapdragon 836 işlemcisinin gelecek olan Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL amiral gemilerini güçlendirecek olması gerekiyordu ancak, şu anda mevcut Qualcomm Snapdragon 835 yonga seti ile donatılmış olması muhtemel.

1504676376_qualcomm-snapdragon.jpg

AndroidPolice, Qualcomm planlarına aşina bir kaynaktan, Snapdragon 835'in amiral gemisi akıllı telefonu başlatmak isteyen herhangi bir şirket için daha iyi bir seçenek olduğundan, 2017'de başlatılan bir Snapdragon 836 işlemci olmayacağını doğruladığını iddia ediyor. 

Qualcomm 2017 yılının sonuna kadar yeni yonga setleri başlatabilir, büyük olasılıkla bu yılın başlarında açıklanan Snapdragon 835 işlemciyi değiştirmek yerine, orta ve düşük menzilleri hedef alacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.