Donanım

Jabra Elite 85t ve Elite 75t serisi Türkiye'de

ANC özelliğiyle donatılan yeni Jabra Elite 85t ve yükseltilmiş Jabra Elite 75t serisi, şık tasarımdan veya kulak uyumundan da ödün vermiyor.


Elite 85t, gerçek kablosuz bir kulaklığın gürültü engelleme becerisinde sınırları zorluyor. Jabra’nın en gelişmiş ve güçlü ANC teknolojisi ile donatılan Elite 85t’de kulaklığın güzel görünen ve tüm gün kullanılmasını sağlayan özel tasarım ve boyut özellikleri de korunuyor.

Elite 75t serisinde yapılan güncellemeler, Sound+ uygulaması üzerinden yapılacak yazılım güncellemesiyle gerçekleşecek. Mevcut gerçek kablosuz ürün serisinde ANC sunan ilk şirket olan Jabra, pazardaki en geniş gerçek kablosuz ANC ürün serilerinden birini sunuyor. Kulaklıkların tamamı, Jabra’dan beklenen minyatürleştirme standartlarıyla üretiliyor.

Jabra Advanced ANC TM’li Elite 85t


Elite serisinin en yeni üyesi Jabra Elite 85t’de, Jabra’nın standart ANC’li ürünlerinin de ötesinde bir gürültü engelleme imkanı sunan Jabra Advanced ANC TM bulunuyor. Kulaklıklardaki iki çipset, güçlü ANC becerisinin yanı sıra ses işlemesini de olabilecek en iyi seviyeye çıkarıyor. Kullanıcıya özel ve sessiz bir alan yaratmak için Premium seviyede gürültü engelleme becerisi sunan en küçük kulaklıklar arasındaki Elite 85t, HearThrough özelliği ile etraftaki ortam seslerinin de duyulmasını sağlıyor. Her iki özellik de kullanıcı tarafından ayarlanabiliyor. Yarı açık tasarım ve çoklu ANC mikrofonları sayesinde doğal ses performansı öne çıkıyor ve (tıkanma/kapanma gibi) engeller daha fazla sınırlanıyor.

Günümüzde kullanıcılar arama yaparken daha fazla esnekliğe sahip olmak istiyor. Yeni Jabra Elite 85t kulaklıklar da kullanıcı ve karşı taraftaki kişi için 6 mikrofon teknolojisiyle (her kulaklıkta üç tane olmak üzere ikisi dışarıda ve biri de içeride) üstün bir arama kalitesi sunuyor. Kulaklığın üstünde her yerden iyi bir telefon görüşmesi yapılmasını sağlayan iyileştirilmiş ses engelleme özelliği bulunuyor. İyileştirilmiş gürültü engelleme için tüm frekanslardaki sesleri filtreleyen kulaklığın içindeki ve dışındaki mikrofonlar da Jabra Advanced ANCTM’nin kullanılmasını sağlıyor. Jabra Advanced ANC’nin esnekliği, tam ANC’den tam HearThrough’ya kadar tüm aralıklarda ayarlanabilmesiyle sadece aç/kapat işlevinden çok daha fazlasını sunuyor. Jabra Elite 85t, bu yönleriyle kullanıcının kulaklık deneyimini yaşarken etrafında olanlara da hakim olmasını sağlıyor.

Standart ANC’ye sahip Elite 75t
ANC ile donatılan ödüllü 75t, hem aktif hem de aktif olmayan kulaklık haline geliyor. Jabra’nın standart ANC çözümünün eklenmesiyle kullanıcılar yüksek ses kaliteli aramaların, seslerin ve kulak uyumunun aynısını müzik ve medya oynatırken de deneyimleyebiliyor. Bu ücretsiz güncelleme, Jabra’nın Qualcomm teknolojisi üzerindeki mühendisliği sayesinde kullanıcılara sunuluyor. Elite 75t’de halihazırda bulunan üstün dijital ses işlemcisinden ve öncü ANC bilgi birikiminden faydalanan Jabra, ANC’yi mevcut ürün serilerinde de kullanıma sunabiliyor.

Jabra Elite 75t serisi, Ekim 2020’den itibaren standart ANC ile birlikte satın alınabilecek. Halihazırda Elite 75t ürününe sahip olan veya satın almaya hazırlanan kullanıcılar, Jabra’nın düşük frekanslarda gürültüyü engelleyen standart ANC’sini deneyimleyebilecek.

ANC’nin yer aldığı modellerde IP55/IP57 derece dayanıklılık ve iki yıllık garanti devam ediyor. ANC açıkken tek bir şarjda 5,5 saatlik (şarj kutusuyla birlikte toplam 24 saat) batarya ömrü sunan cihaz, ANC kapalıyken 7,5 saatlik ve toplamda 28 saatlik batarya ömrü sunuyor. Standart ANC’nin eklenmesine rağmen kulaklıkların maliyetinde herhangi bir artış olmuyor.

Fiyatlandırma 
Liste fiyatı 1,849TL olan Jabra Elite 85t, Aralık 2020’den itibaren satışa çıkacak. Titanyum/Siyah renkle 2020’nin ilk çeyreğinde satışa çıkan kulaklığın Altın/Bej, Bakır/Siyah, Siyah ve Gri renk seçenekleri satışta olacak. Jabra Elite 75t 1,499TL, Jabra Elite Active 75t ise 1,699TL önerilen satış fiyatıyla piyasaya sunuluyor.

Yorumlar
raşit
bu başlığı atacak kadar basit kafaya sahip insanlarla bir yere varılmaz çipin mimarisini 25 yıldır yapıyoruz ancak bu çipi tasarlamak için yüzlerce patent için ücret ödüyoruz dahası bu çip malezyada yapılıp gelecek işin aslı samsungun çipi bile arm cortex mimarisiyle üretilir adı çakıl olunca dere yatağından toplanmıyacak böyle sanan yeni osmanlıcılara böyle konularda yazı yazdırmayın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.