Donanım

K serisinin amiral gemisi modeli “Pentax K-5 II”

Geliştirilmiş özellikleri ile çektiğiniz her fotoğraf bir şaheser olacak.


PENTAX RICOH IMAGING COMPANY, LTD. Pentax K serisi fotoğraf makinelerinin yeni modeli PENTAX K-5 II dijital SLR fotoğraf makinesini duyurdu.

Yeni model, kompakt sağlam ve fonksiyonel gövdesi ve yüksek kalitede görüntü üretimi ile çok beğenilen PENTAX K-5’in varisi olmak için tasarlandı. K serisinin amiral gemisi modeli olarak K-5 II, çeşitli çekim koşulları ve fotografik gereksinimleri karşılayabilmek için yeni geliştirilen, daha geniş pozlama alanında çalışan AF sensörü başta olmak üzere birçok gelişmiş fonksiyona ve kullanıcı dostu özelliğe sahiptir.

Sınıfının en iyi AF performansını sağlayan yeni bir SAFOX X AF modülü

K-5 II, yeni geliştirilmiş, yüksek hassasiyete sahip SAFOX X AF modülüne sahiptir. Işığın zayıf olduğu durumlarda muhteşem performans sergileyen yüksek hassasiyetli AF sensörü sayesinde yeni modül, geniş bir pozlama alanında çalışan AF (-3 EV +18 EV arası) sunuyor. SAFOX X, F5.6’ya ek olarak F2.8 seviyesine dayanan ışık akısında çalışabiliyor. Bu, çok hızlı objektifler kullanırken AF doğruluğunu ciddi miktarda arttırıyor. Güncellenmiş bir AF algoritmasıyla birlikte, önceden belirlenmiş noktadan uzaklaşsa bile komşu odaklama sensörlerinin topladığı uzaklık verilerini değerlendirerek nesneyi otomatik olarak izleyen seçili alan genişletme fonksiyonu gibi kullanışlı özellikleri de içeren olağanüstü bir AF performansı sunar.

Dış mekânlarda olağanüstü görünürlüğe sahip kaliteli LCD ekran

K-5 II, yaklaşık 921.000 noktalı, 3.0” geniş ve hava boşluksuz LCD ekran ile donatılmıştır. LCD ekran ve (anti-parlama filmi ile kaplı) ön cam panel arasında kalan benzersiz reçine tabaka, ışığın yansımasını ve dağılmasını önleyerek hayalet görüntülerin oluşmasını engeller ve parlaklık kaybını büyük ölçüde azaltır. Sertleştirilmiş camdan yapılan ön panel, çizilmelere ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.Düşük gren ile yüksek çözünürlüklü gerçeği yansıtan görüntüler

23,7mm x 15,7mm boyutlarındaki büyük sensörü ve 16,28 etkin mega pikseli ile K-5 II’nin son teknoloji CMOS görüntü sensörü, yüksek hızda görüntü verisi okumayı garanti ediyor. Yüksek performanslı görüntü sensörü ile güvenilir PRIME (PENTAX Real Image Engine) II görüntü motorunu bir araya getiren K-5 II, standart ayarlarda ISO 100’den ISO 12800’e veya özel ayarla genişletildiğinde ISO 80’den ISO 51200’e varan geniş bir hassasiyet alanına sahiptir. Tüm bu özellikleriyle K-5 II, dijital gürültü içermeyen süper-yüksek çözünürlüklü ve zengin tonlamalı dijital görüntüler sunar.

%100 görüş alanı ile parlak, net optik vizör

K-5 II, tüm görüntü alanını daha berrak ve net elde etmek ve odaklama hızı, doğruluk ile görüntü kompozisyonunu iyileştirmek için %100 görüş alanı ve yaklaşık 0,92 kat büyütme (sonsuzda 50mm F1.4 objektif ile) sunan cam pentaprizma vizöre sahiptir. Üstelik, manuel odaklama işlemini kolaylaştırmak için ünlü Doğal-Parlak-Mat III odaklama ekranı ile donatılmıştır.Toz geçirmez, hava şartlarına dayanıklı yapısı ile dış çekimler için ideal kompakt ve sağlam gövde

K-5 II’nin dış kaplaması sağlam fakat hafif magnezyum alaşımdan, ana gövdesi ise oldukça sert paslanmaz çelikten yapılmıştır. Gövdesine eklenen 77 özel yalıtım contası sayesinde toz geçirmez, hava koşullarına ve soğuğa dayanıklı bir yapıya sahip olan fotoğraf makinesini, -10°C soğukluk gibi zorlu açık hava şartlarında bile güvenle kullanabilirsiniz. K-5 II ayrıca, 1/8000 saniyelik üst seviye deklanşör hızı sağlayan ve 100.000 çekime kadar olağanüstü dayanıklılık sunan güvenilir deklanşör birimine de sahiptir.Saniyede yedi kareye kadar yüksek hızda seri çekim

K-5 II’nin yüksek hızda seri çekim modu ile maksimum hızda, saniyede 7 kare ile tek bir seferde (JPEG formatında) 30 fotoğrafa kadar kayıt yapmak mümkün. Böylece, sporcular, sahne sanatçıları ya da vahşi yaşam gibi hızlı hareket eden öznelerin görüntülerini net ve canlı biçimde yakalamak çok kolay.Kullanıcı destekleme seçenekleri ile orijinal PENTAX SR mekanizması

K-5 II, bulanık olmayan, net görüntüler üretmek için fotoğraf makinesinin sallantısından oluşan ters efekti yaklaşık üç deklanşör basımında etkin biçimde telafi eden PENTAX tarafından geliştirilmiş SR (Sarsıntı Azaltma) mekanizmasına sahiptir. Bu görüntü sensörü kaydırma-tipi SR mekanizması, film formatı için tasarlanan makineler de dahil olmak üzere neredeyse tüm PENTAX değiştirilebilir objektifler ile uyumludur*. Görüntü sensörünü tüm yönlere çevirebilen esnek tasarımı sayesinde K-5 II, otomatik seviye telafisi ve görüntü kompozisyonu ince ayar fonksiyonu gibi fotoğrafçıya yardımcı olan birçok kullanışlı özellik sunar. Opsiyonel GPS birimi O-GPS1 ile birlikte, astronomik fotoğrafçılığı basitleştiren ASTROTRACER fonksiyonuna da sahiptir.

Farklı fotografik ifadeler için yenilikçi görüntü işleme fonksiyonları

K-5 II’nin özel görüntü ayarı fonksiyonu sayesinde, seçtiğiniz görüntüye istediğiniz son dokunuşları kolayca yaparak yaratıcı fikirlerinizi daha iyi yansıtabilir ya da mevcut ortamı daha etkin biçimde vurgulayabilirsiniz. Dokuz farklı özel görüntü ayarına sahip olan bu fonksiyonda,  Bleach Bypass modunu seçerek filmlerde kullanılan dramatik görsel efektleri yaratabilir ya da Cross Process modu ile benzersiz, etkileyici renklere sahip göz alıcı fotoğraflar yaratabilirsiniz. K-5 II ayrıca, Eskiz ve Poster filtreleri de dahil olmak üzere 18 dijital filtre ile bilgisayara gerek kalmadan görüntülere ayırt edici görsel efektler eklemenize olanak sağlar. Daha yaratıcı görsel efektler yaratmak için aynı görüntüye birden fazla filtre uygulamak da mümkündür.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.