Donanım

Kablosuz kulaklık satışında pazarı ele geçirdi: Apple’ın rakibi yok!

Amerikalı teknoloji devi Apple, birçok kategoride olduğu gibi kablosuz kulaklık satışlarında da rekor üstüne rekor kırıyor.

Kablosuz kulaklık satışında pazarı ele geçirdi: Apple’ın rakibi yok!

Apple; her yönü, her modeli, her cihazıyla kendisine özel bir marka. Neredeyse var olduğu her pazarda kafaya oynayan üstelik bunu yaparken de çoğu defa rakiplerini ezip geçen Amerikalı teknoloji devi, kablosuz kulaklık pazarında da yine böyle bir performans gösteriyor.

Bu sektöre yönelik gelen üçüncü çeyrek verilerine göre, Apple 2022 yılının Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında toplam 23,8 milyon adet kablosuz kulaklık satmayı başardı. Sektörün genelinde satılan kablosuz kulaklık sayısının 76,9 milyon adet olduğu düşünüldüğünde, Apple’ın pazarın %30,9’unu ele geçirdiği anlaşılıyor. Bu tek bir marka için inanılmaz büyük bir oran. Ayrıca şirketin geçtiğimiz yılın aynı dönemindeki satış adetinin 17,8 milyon adet olduğunu hatırlatacak olursak, iki dönem arasındaki artış oranı da tam %34 olarak ortaya çıkacaktır.

Kablosuz kulaklık satışında pazarı ele geçirdi: Apple’ın rakibi yok!

Listenin ikinci sırasında ise 7,4 milyon adetlik satışıyla Samsung bulunuyor. Güney Koreli teknoloji devi bu satış adetiyle pazarın %9,6’sını kontrol ederken, geçtiğimiz yıl bu sayının 8,7 milyon olduğunu ve şirketin yıldan yıla pazar payında %15’lik bir kayıp yaşadığını belirtelim.

Sektörün ağır toplarından biri olarak görülen Xiaomi ise boAT’ın arkasında ancak kendisine 4. sırada yer bulabilmiş. Çinli şirket geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinde 4,9 milyon adet kablosuz kulaklık satışı yaparken, bu yılın aynı döneminde ise satış adetinin 3,4 milyona gerilemesine engel olamamış.

Yorumlar
İsmail yavuz
Oppo daha iyi appleda iyi evet ama marka adı olduğu için alınıyor apple kulaklıklarından daha iyi kulaklıklar var hemde baya kaliteliler.
Cevapla
yakup
apple kablosuz kulakları çok pahalı ben onun yerine başka bir marka aldım malzeme kalitesi çok güzel kulağıma takınca açıtma hissi vermiyor çok rahat karşı tarafın sesi çok net geliyor isim vermicem reklam olmasın diye ama internette çok araştırdım öyle almıştım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.