Donanım

Kalp hızı ölçüm sensörüne sahip Sony SmartBand 2 tanıtıldı

Suya ve toza dayanıklı akıllı bileklik Sony SmartBand 2 Eylül ayında raflarda olacak.

Kalp hızı ölçüm sensörüne sahip Sony SmartBand 2 tanıtıldı

Sony özellikle sporseverlerin ilgisini çeken akıllı bilekliği Sony SmartBand’ın devam modelini resmi site aracılığıyla duyurdu.  2 Eylül’de IFA 2015 etkinliğinde kullanıcılarla buluşacak Sony SmartBand 2 selefinde olmayan kalp hızı ölçüm sensörüyle geliyor.

Sony SmartBand 2 kalp hızı ölçüm sensörü gibi önemli bir özellikle gelmesine karşın, SmartBand Talk'ta yer alan 1.4 inçlik e-mürekkep ekrandan yoksun olarak karşımıza çıktı. Akıllı bileklik akıllı telefona gelen çağrı, mesaj, e-posta veya sosyal bildirimleri titreşim ve renkli LED’ler aracılığıyla bildiriyor.

1440140123_sony-smartband-2-2015-08-20-01.jpg

Sony’nin fitness takip uygulaması Lifelog  ile uyumlu çalışan SmartBand 2, gün içerisindeki tüm aktiviteleri (uyku dahil) akıllı telefondan yansıtıyor. Android 4.4 ve iOS 8.2 ve üzeri sürümlere sahip tüm cihazlarla uyumlu çalışan bileklik IP68 sertifikasına sahip ve tek şarjla iki gün kullanım süresi sunuyor.

Müzik çalar denetimi de sağlanan Sony SmartBand 2 eşleştirildiği telefondan 10 m uzaklaştığında otomatik olarak kullanıcı uyarıyor. Siyah, beyaz, mavi ve pembe renk seçenekleri bulunan SmartBand 2 eylül ayında yaklaşık 60 ülkede 119€ fiyattan satışa çıkacak. 

Sony SmartBand 2 tanıtım videosu

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.