Donanım

Samsung, Windows 10 ile çalışan bir tablet hazırlıyor

Samsung'un yeni tableti oldukça iddialı özelliklere sahip olacak.

Samsung,  Windows 10 ile çalışan bir tablet hazırlıyor

Daha önce Ativ markası altında Windows işletim sistemiyle çalışan tabletler piyasaya sunan Samsung, bu kategoride Android tabletler kadar başarılı olamadı. Gelen haberler Samsung’un Windows 10 işletim sistemiyle çalışan bir tablet hazırladığı yönünde. Yıl sonunda tanıtılması beklenen tabletin iddia edilen teknik özellikleri bakıldığında Microsoft’un Surface serisine ciddi bir rakibin yolda olduğunu söyleyebiliriz. 

Çin merkezli kaynaklara göre Samsung’un Windows 10 işletim sistemiyle çalışan tablet 12 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekrana sahip olacak. Ekran çözünürlük seviyesi şimdilik bilinmiyor, fakat 2.560x1.600p ya da 3.840x2.400p olması muhtemel görünüyor. 

14nm üretim sürecine sahip Intel Core M işlemcisinden güç alacak tablet 4GB RAM’le gelecek. Galaxy Note serisi tabletlerde olduğu gibi S-Pen kalem bulunduracak tabletin kasası 6.2mm kalınlığında ve 600 gram ağırlında olacak.

Samsung’un Windows 10 işletim sistemiyle çalışan tableti hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla detayın gün yüzüne çıkması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.