Donanım

Katlanabilir ekranlı MacBook için tarih belli oldu

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın ne zaman katlanabilir bir cihaz piyasaya süreceği merak edilirken, sektörün önemli duyum kaynaklarından biri bu soruya muhtemel bir yanıt vermiş oldu.

Katlanabilir ekranlı MacBook için tarih belli oldu

Katlanabilir akıllı telefon sektörü, Samsung’un liderliğinde büyümeye devam ediyor. Hatta Güney Koreli teknoloji devi için katlanabilir akıllı telefon sektörünün lideri değil hakimi demek daha doğru olacaktır. Tabi bu durumun meydana gelmesinde, henüz Apple’ın katlanabilir akıllı telefon sektörüne giriş yapmamış olmasının da payı büyük.

Öte yandan Amerikalı teknoloji devinin, ilk katlanabilir akıllı telefon modelini ne zaman piyasaya süreceği bilinmiyor.

Katlanabilir ekranlı MacBook için tarih belli oldu

Dahası gelen sızıntılara göre şirketin katlanabilir ekrana sahip ilk cihazı iPhone da olmayacak. Bir ara bu teknolojiyi görebileceğimiz ilk Apple cihazının iPad olacağı belirtilirken, şimdilerde ise oklar MacBook Pro modelini gösteriyor.

Apple’a yakınlığıyla bilinen bir duyum kanalı tarafından ortaya atılan iddialara göre şirket, 20 inç büyüklüğünde bir MacBook Pro üzerinde çalışıyor. Katlandığı zaman iPad Pro’dan bile daha küçük bir boyuta geçtiği belirtilen bu cihazın diğer özellikleri hakkında şimdilik bir malumat yok. Ancak aynı kaynak tarafından dile getirildiği üzere, katlanabilir MacBook Pro modelini görebilmek için 2026 yılına kadar beklememiz gerekebilir. Tabi eğer bu iddia doğruysa ve ilk katlanabilir ekranı MacBook Pro’da göreceksek, o zaman gelecek 5 yıl içerisinde katlanabilir ekrana sahip herhangi bir iPhone modeli görmeyi umut etmesek daha iyi olur.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.