Kavisli OLED TV Avrupa pazarında satışa sunuldu

Samsung2un dikkat çeken ürünü Avrupa pazarına ulaştı.

Kavisli OLED TV Avrupa pazarında satışa sunuldu

Samsung’un ocak ayında düzenlenen CES 2013 etkinliğinde ilk olarak görücüye çıkardığı kavisli OLED TV ilk aşamada Güney Kore’de satışa sunulmuştu. Geçtiğimiz ay Amerika pazarına da ulaşan kavisli OLED TV yavaş yavaş günlük hayatımızdaki yerini almaya başladı.

55-inç boyutunda olan televizyon Samsung tarafından yapılan resmi açıklama ile Avrupa pazarına ulaştı ve birçok ülkede yarından itibaren satışa sunulacak. TV’nin ilk olarak satışa sunulacağı ülke ise Almanya olacak ve Samsung bu anlamda ilk kavisli ilk OLED TV’yi Almanya futbol ligi  Bundesliga’nın 50. yıldönümü sebebiyle son Şampiyonlar Ligi şampiyonu Bayern München’e teslim etti.

1377586655_2.jpg

Kavisli OLED TV önümüzdeki haftalardan itibaren İngiltere, Fransa, Avusturya, İsviçre, Hollanda, Belçika ve İtalya gibi ülkelerde de satışa sunulacak.

Kavisli OLED, üst sınıf renk görüntüleme ve derin siyah renklerle etkileyici bir görüntü ziyafeti veriyor. 1080p Full HD çözünürlük, 3D desteği, Smart Hub, MultiView ve Akıllı Gelişim Kiti ile uyumluluk televizyonda öne çıkan teknik özellikler.

Kavisli OLED TV’nin ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı noktasında herhangi bir açıklama yapılmış değil. TV’nin Avrupa fiyatı ise 7.999 Euro (21.360 lira) olarak belirlendi.