Donanım

Kıvrımlı LG OLED televizyonlar bu yıla yetişebilir

LG, kullanıcılar cephesinde büyük ilgi gören kıvrımlı OLED televizyonu yılın son çeyreğinde satışa sunmayı planlıyor.

Kıvrımlı LG OLED televizyonlar bu yıla yetişebilir

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden LG, kıvrımlı OLED televizyonunu CES 2013 etkinliğinde kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Hatırlanacağı üzere Samsung da benzer tasarıma sahip TV’sini aynı etkinlikte duyurmuştu.

LG cephesinde kıvrımlı OLED ekrana sahip TV için gelen açıklamalar bakacak olursak, televizyonun yılın son çeyreğinde satışa sunulması planlanıyor. Süreçle ilgili net açıklamalar yok. Televizyonun ilk olarak hangi ülkelerde de satışa sunulacağı belirsizlini koruyor. Ancak şirketin televizyonu 2013 yılı içerisinde birçok ülkede satışa sunma noktasında oldukça istekli olduğunu belirtelim.
1366359527_5.png

Bildiğimiz standart OLED TV’lerden çok daha çarpıcı olan bu yeni tasarımın en olağanüstü özelliği, düz seleflerinin aksine kıvrımlı yapıda olması. Kıvrımları sayesinde panoramik etkileri artan ve özellikle doğa görüntülerini orijinaline yakın bir efektle sunan bu yeni tasarım, çözünürlük kalitesiyle âdeta çığır açıyor.

Kıvrımlı panelinin ekran ve seyirci ile arasındaki mesafeyi otomatik olarak ayarlayabilmesi sayesinde mükemmel bir görüntü keyfi yaşatan elektronik parça, izleyicilerin her açıdan aynı tadı almasını sağlıyor.

Yorumlar
Rambo
Bundan onceki nesil tv ler yani tüplü olanlarda kıvrımlı idi. Bunlar içe kivrimli tupluler disa dogru. Herkes bir duz ekran televizyonum olsun diyordu, simdi yine donuyoruz bundan 15 yil oncesine.
Cevapla
murat fransa
gerçekten LG kalite led tv kullaniyorum cok güzel diğer leri ile arasında çok fark var babam grundig enistem samsung arti Sony kullanıyor LG kadar degiller
Cevapla
bilent gul
pazarlamayi iyi yaparsa heryere ayni anda samsungdan once girerse liderligi kaptirmaz.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.