Donanım

 Lenovo bilgisayarım prize takılı ama şarj olmuyor?

Lenovo notebook'um şarj oranı  %0 görünüyor ve "Prize takılı olduğu halde dolmuyor" ne yapmalıyım?


Laptop bilgisayarların genel sorunudur şarjlarının fazla dayanmaması. Bu durumda cihazınızı prize takarak şarj olmasını sağlar, hemde yarım kalan işinizi görmeye çalışırsınız.

Ancak birde bakmışsınız ki, cihazınız şarj olmuyor. Bu sorun Lenovo bilgisayarlarda karşınıza çıkıyorsa endişelenmeyin. Lenovo laptop bilgisayarlarının içinde Energy Management / Enerji Yönetimi adında bir yazılım bulunmaktadır. Bu yazılımın ayarlarına giderek sorununuzu çözebilirsiniz. Peki bu Energy Management/Enerji Yönetimi ayarları nerede bulunur?

1418757010_img20141216152224.jpg

Bilgisayarınızın sağ alt köşesinde yıldız şeklinde bir sembol görürsünüz. O simgeye tıklayarak uygulamayı çalıştırın. Energy Management içerisinde ayarlara girin.

1418757030_img20141216152252.jpg

Daha sonra pil sıfırlama denilen işlemi gerçekleştirin. Battery Gauge Reset yazısının yanındaki Start butonunu tıklayın. Bu işlemden sonra cihazınız şarj olmaya başlayacaktır.

1418757040_img20141216152239.jpg

Eğer piliniz hala şarj olmuyorsa pilinizde donanımsal bir sorun olabilir ve servise götürmeniz gerekir.

Yorumlar
Esila
Bilgisayarın şarjı yüzde sıfırdı kendi kendine kapandı ben nasıl bu işlemleri yapıcam
Cevapla
nurhan
teşekkürler yardımlarınız için sorunumu çözdünüz.
Cevapla
Saane
Açılmıyo ki yapalım
Cevapla
.🤷‍♀️
aynen
Nur
Benim lenovo tabletim var fakat şarj olmuyor 1 saatten fazla sarja takiyorum yine sıfır tamir için teknik servise verdik fayda etmedi sizce ne yapmalıyım
Cevapla
muhsin gürhan
abi lmuyor takılı halde nasıl çözecem bilgisiyarcıya versem parça çalacak korkuyom sıkıştım ortada kaldım güç tassarufu kulllanıyorum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.