Lenovo MWC'de yeni ThinkPad modellerini duyurdu

Teknoloji devi Lenovo, Mobil Dünya Kongresi MCW'de ThinkPad serisinin yeni modellerini tanıttı.

Lenovo MWC'de yeni ThinkPad modellerini duyurdu

Dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo, MWC 2019’da “ThinkPad” serisine ekleyeceği T490s, T490, T590, X390 ve X390 Yoga modellerini açıkladı. Lenovo etkinlikte ayrıca Windows 10 işletim sistemli Lenovo 14w ile Lenovo 14e Chromebook dizüstü bilgisayarlarını ve takım çalışmasının sunduğu esnekliği daha da artırmayı amaçlayan yepyeni ThinkVision M14 taşınabilir ekranını ve X1 ANC kulaklıkları tanıttı.

Lenovo MWC'de yeni ThinkPad modellerini duyurdu

Lenovo’nun temel ilkeleri ışığında tasarlanan ve geliştirilen üst sınıf ThinkPad T ve X serilerinin yeni üyeleri, Lenovo’nun son kullanıcılar için fark yaratacak inovasyonlar geliştirme geleneğinin devamı niteliğinde karşımıza çıkıyor. Çalışma alanları gelişip değiştikçe, kullanıcılar da, tümüyle bağlantılı cihazlar arıyorlar. Yeni ThinkPad dizüstü bilgisayarların kullanıcıları, LTE-A Kablosuz WAN ile her an her yerde bağlantı kurabilmenin avantajını yaşayacak, ThinkShield’ın sunduğu endüstri lideri güvenlik özellikleri sayesinde bilgisayarlarını gönül rahatlığıyla kullanacak ve canlı, yüksek çözünürlüklü ekranlar ile çarpıcı Dolby AudioTM Premium ve ünlü ThinkPad klavyesi sayesinde birinci sınıf bir dizüstü bilgisayar deneyiminin keyfini sürecekler.

En güvenli dizüstü bilgisayar deneyimi için ThinkPad T ve X

Sıfırdan tasarlanan yeni ThinkPad T ve X modelleri, son kullanıcıların en iyi güvenli dizüstü bilgisayar deneyimi beklentilerini karşılayacak pek çok özellikle donatıldı.

Bugüne dek 140 milyondan fazla satan ThinkPad serisinde her zaman tasarım ve mühendisliğe odaklanarak birinci sınıf güvenlik ve dayanıklılık sunan Lenovo, bu sayede son kullanıcıların güvenini kazandı ve birinci sınıf bir dizüstü bilgisayar deneyimi yarattı. Lenovo, 2019 yılı için mühendisliği temelden ele alarak “Akıllı Bağlantı” prensiplerini benimsedi. Bu bağlamda şirket, kullanıcı deneyimini tüm yönleriyle analiz ederek, değer katan yeniliklere odaklandı.

Sürekli iletişim halinde kalmanızı sağlayan bağlanabilirlik

Kullanıcılar, hem kritik iş akışları üzerinde çalışırken hem de sosyal medya üzerinde etkileşim kurarken, istedikleri yerde ve istedikleri zaman bağlantı halinde olmak istiyorlar. Bunu göz önünde bulunduran Lenovo, tüm ThinkPad modellerinde yüksek performanslı Wi-Fi ve opsiyonel LTE-A global WWAN özelliği sunuyor. ThinkPad T490 ise CAT16-LTE-A desteğiyle dolaşım halinde bağlanabilirliği bir üst seviyeye çıkartıyor ve 4x4 UltraConnect anten konfigürasyonuyla Gigabit seviyelerinde hız ve maksimum sinyal gücü sağlıyor.

Lenovo MWC'de yeni ThinkPad modellerini duyurdu - Resim : 1

ThinkShield ile nerede olursanız olun güvendesiniz

Diğer yandan kullanıcılar; kişisel bilgilerinin, kimliklerinin ve verilerinin, yeni cihazlarında kutudan çıkar çıkmaz güvende olmasını istiyorlar. Lenovo da, nerede olursanız olun güvende kalmanız için ThinkShield’ı geliştirdi. ThinkShield, Match-on-Chip parmak izi okuyucu, biyometrik görüntünün çip dışına çıkmasına izin vermeyerek parmak izi bilgilerini koruyor ve bu sayede kullanıcı girişi ve çevrimiçi işlemlerde daha güvenli kimlik doğrulama sunuyor. Fiziksel bir kamera kapağı olan ve hem RGB hem de IR web kamerası üzerinde yer alan ThinkShutter, kullanıcıları web kameralarının kontrolünü ele geçirmeye çalışacak bilgisayar korsanlarından koruyor. ThinkPad PrivacyGuard bir tuşla ekranı gizliyor.

Duyuları harekete geçiren benzersiz kullanım deneyimi: VOIP konferans

VOIP konferans deneyimi, çoğu kez düşük ses kalitesi, konuşmalarda ses karışması ve dikkat dağıtıcı arka plan sesleri gibi sorunlar yüzünden sekteye uğrar. Lenovo ise ThinkPad T ve X serilerine ilk kez eklediği çift uzak alan mikrofon sayesinde özellikle katılımcı sayısının yüksek olduğu durumlarda ve gürültülü ortamlarda VOIP konferans performansını artırırken, Dolby AudioTM sayesinde ses kalitesini büyük oranda iyileştiriyor.

Lenovo 14w – Lenovo 14e Chromebook çalışanların yeteneğini açığa çıkarıyor

Sahada çalışanlar, perakende, konaklama, seyahat ve imalat gibi büyük sektörlerin kilit taşlarından olsalar da, konu iş bilgisayarlarına geldiğinde çoğu kez göz ardı edilirler. Bu çalışanlara Lenovo 14w ve 14e Chromebook gibi bilgisayarlar sağlayan işletmeler ise, bu çalışanların sunduğu gerçek değeri ortaya çıkarabilir ve işbirliği ile işletmeye katkılarını artırabilir. İşgücünün bu segmentine özel olarak tasarlanan AMD işlemcili Lenovo 14w ve 14e Chromebook bilgisayarlar, bir mağazada veya fabrikada gündelik çalışma koşullarının yarattığı yıpranma ve aşınmalara dayanacak şekilde geliştirildi.

Hareket halindeki çalışanlar için ThinkVision M14 monitör

Yeni ThinkVision M14 monitör, hareket halindeyken bile ekran alanını artıran, taşınabilir basit bir ekran çözümü sunarak, kullanıcıların çalışma arkadaşları ve müşterileriyle içerik paylaşmasını kolaylaştırıyor. Fişe takılı olarak çalışırken, ekran üzerindeki iki USB-C bağlantı noktası dizüstü bilgisayarı şarj etmek veya bir ekran daha bağlamak için kullanılabiliyor. 14 inçlik FHD ultra ince ekran (4,6mm), 300 nit parlaklık ile canlı görüntü sunarken, izleme rahatlığı için yüksekliği ayarlanabilen bir taban barındırıyor. Yalnızca 595 gramlık ağırlığıyla ThinkVision M14, hafif seyahat edenler için ideal bir çözüm.