Donanım

Lenovo, Surface Pro’ya rakip hazırlıyor: ThinkPad X1 Tablet

Lenovo'nun bilgisayar yol haritası sızdırıldı. Çinli şirket Surface Pro 4'ün karşısına iddialı bir rakip hazırlıyor.


Profesyonel seviyesi tablet bilgisayar pazarı giderek büyüyor. Birçok üretici gibi Microsoft, Apple, Samsung da tabiri caizse bu kategoriye dalmış durumda. Son olarak Microsoft geçen ay Surface Pro 4’ü kullanıcıların beğenisine sundu. Dünya bilgisayar lideri Lenovo'nun da bu kategori için iddialı ürünler duyurduğunu biliyoruz. 

Çinli forum sitesi 51BN Lenovo’nun 2016 yılı ürün yol haritasını gün yüzüne çıkardı. Lenovo özellikle sektörde iddialı bir konumda olan Microsoft’un Surface Pro 4 modeline karşı dişli bir rakip çıkarmaya hazırlanıyor.

1446616496_1.jpg

Lenovo’nun hazırladığı modellerden ilki ThinkPad X1 Yoga. 14 inç büyüklüğünde dokunmatik ekrana sahip olacak cihaz 360 derece katlanabilir bir menteşeye sahip olacak. Aralık ayında tanıtılacak ThinkPad X1 Yoga’nın teknik özellik detayları şimdilik bilinmiyor.

Surface Pro 4’ün rakibi olmaya hazırlanan 12 inçlik ThinkPad X1 Tablet’in Şubat 2016’da tanıtılması bekleniyor. 3:2 ekran formatına sahip olacak ikisi bir arada bilgisayarın ayrıntılı teknik özellikleri henüz bilinmiyor. ThinkPad X1 Tablet’in özellikle iş dünyasındaki kullanıcılardan ilgi görmesi bekleniyor. 

1446616503_2.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.