Donanım

Lenovo ve Motorola tüm garanti sürelerini uzattı!

Lenovo ve Motorola, tüm cihazların garanti sürelerini oldukça ileri bir tarihe erteledi.

Lenovo ve Motorola tüm garanti sürelerini uzattı!

Lenovo ve Motorola, arızalanan cihazını koronavirüs salgını sebebi ile teknik servise götüremeyen müşterileri için, tüm cihazlarının garanti sürelerini 31 Mayıs'a kadar uzattığını duyurdu.

Lenovo ve Motorola tüm garanti sürelerini uzattı!

Dünyayı hızla etkisi altına alan koronavirüs salgını birçok özel işletmenin çalışmalarını fiziksel olarak durdurmasına neden oldu. Bu işletmeler arasında bulunan elektronik cihaz üreticilerinin bazıları mağazalarını kapatmak zorunda kalırken, bazıları ise işletmelerini durdurdu. Hal böyle olunca işletmeler müşterilerine birebir hizmet veremez hale geldi.

Doğal olarak bu işletmelerin hizmette kısıtlamalara gitmesi sebebi ile kullanıcılar mağduriyet yaşamaya başladı. Cihazlarında sorun yaşayan kullanıcılar, teknik servislerin kapalı olması nedeni ile mâlesef cihazlarını tamir ettireme imkânı bulamadı.

Bu duruma kayıtsız kalmayan Lenovo ve Motorola, arızalanan cihazını koronavirüs salgını sebebi ile teknik servise götüremeyen müşterileri için, tüm cihazların garanti sürelerini oldukça ileri bir tarihe erteleyerek uzatma kararı aldı. Ancak burada şöyle bir detay var; tüm cihaz kullanıcıları bu kapsama dahil değil. Lenovo ve Motorola'nın, yalnızca cihazının garantisi 15 Mart ila 30 Nisan arasında bitecek olan kullanıcıları bu kapsama dahil ettiğini belirtelim.

Böylelikle bahsi geçen kullanıcılar, 31 Mayıs tarihine kadar cihazlarının garanti kapsamında kalan servis işlemlerini ve tamirlerini, garantileri daha önce sonlanmış olsa bile gerçekleştirebilecekler.

Yorumlar
aleyna baba
ben yine gidip apple alacağım ama :D
Cevapla
Lan Kasa Da Papel Yok
Sen dişi Gakko sun sanirim ! Her derde maydonozke !
Lan Kasa Da Papel Yok
Cevabı sorunun içinde !
aleyna baba
her şeye stockholm sendromu yazınca ne oluyor papelsiz?
Lan Kasa Da Papel Yok
Stockholm sendromu.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.