Donanım

LG, ilk kavisli OLED TV'yi satışa sundu

LG firması ilk kavisli OLED TV'yi ilk olarak Almanya'da satışa sundu.

LG, ilk kavisli OLED TV'yi satışa sundu

Kavisli OLED TV’nin ardından dünyanın 55-inç ekrana sahip ilk düz OLED HD TV’sini IFA fuarı kapsamında tanıtacak olan LG Electronics, kavisli OLED TV’sini (55EA9800) Almanya’da satışa sundu. Böylece Avrupalı tüketicilere gelişmiş OLED TV teknolojisini getiren ilk TV üreticisi oldu. Kavisli OLED TV, belirli elektronik mağazalarında satılıyor ve dördüncü çeyrekten itibaren de diğer Avrupa pazarlarında satışa sunulacak.

LG Electronics Ev Eğlencesi Bölümü TV Departmanı Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı In-kyu Lee, LG’nin Avrupalı tüketicilere en gelişmiş OLED TV’yi sunmaktan duydukları memnuniyeti belirttikten sonra sözlerine şöyle devam etti: “Kavisli OLED TV’mizin sahip olduğu gelecek nesil görüntü teknolojisi ve ultra ince kavisli tasarımı ev eğlencesinde yeni bir çağın başlangıcını işaret ediyor.”

 1378204430_lgcurved-oled-tvifa-bb-gorsel1.jpg

DisplaySearch’ün yaptığı araştırmaya göre Avrupa 2017 yılında küresel OLED TV pazarının yüzde 30’unu oluşturacak. Ayrıca OLED TV’ye gösterilen talebin de 2016 yılında yedi milyondan fazla olacağını öngörüyor. ABD ve Avrupa’da büyük ekranlı kavisli OLED TV sunan ilk şirket olan LG’nin amacı, her yeni nesil TV teknolojisinde öncü ve standartları belirleyen marka olmaktır.

 1378204445_lgcurved-oled-tvifa-bb-gorsel2.jpg

LG’nin kendi üretimi WRGB OLED teknolojisine sahip olan kavisli OLED TV benzersiz bir  görüntü kalitesine sahip. Tasarım harikası ürün Red Dot ‘En İyinin En İyisi’ ödülü başta olmak üzere içlerinde TÜV Rheinland, Intertek ve VDE’nin de bulunduğu birçok saygın kuruluştan ödüle değer görüldü. 55EA9800 aynı zamanda dünyanın THX sertifikalı ilk ürünü. 

Yorumlar
Misafir
Zaten Lg öncü bir marka,fakat reklamı az
Cevapla
Misafir
Vallahi ben Lg den tv olarak memnunum Gakko olarak Lg LM615S tv kullanıyorum.. ★G@kko★
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.